Kuru Dal Parçalarından Yapılan Dekoratif Mumluk

Kendin yap projeleri ile biraz ilgilendiyseniz, bu projeden bir çoğunun lamba projeleri ya da ışıklandırmayla ilgili başka projeler olduğunu görürsünüz. Bunu gayet basit bir açıklaması vardır.

Eğer evinizin dekorasyonunda küçük dokunuşlarla köklü değişiklikler elde etmek istiyorsanız önce ışığı değiştirin. Bunun ilk yolu da aydınlatma araçlarını dekoratif şekillere sokarak değiştirmekten geçer.

Biz de bu yolda ilerleyerek sizler için oldukça kolay ve dekoratif bir aydınlatma gereci hazırladık. Özellikle rüstik tarz yani ahşap, eski ve doğal taşlar gibi doğal eşyaların kullanıldığı dekorasyon tarzlarını seviyorsanız, dal parçalarından mumluk ta çok hoşunuza gidecektir.

 

Kuru Dal Parçalarından Kendin yap Mumluk Projesi ( Dıy Project )

 

Dal parçalarından yapacağımız mumluk tasarımıyla evinize hoş romantik bir görünüm verebilirsiniz. Yatak odanızda kullanarak loşlaşmış ışıktı romantik bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. Üstelik yapımı çok kolay ve ucuz. Yaparken keyif alacak ve bitirdikten sonra kendi yaratmış olduğunuz bir şeyin evinizi süsleyecek olmasından dolayı mutluluk duyacaksınız.

Evinize rahatlık, doğallık, sadelik ve romantik bir ortam sağlayabileceğiniz kendin yap projesi olan kuru dal parçalarından mumluk  projesinin yapım aşamaların anlatmaya geçebiliriz.

Tüm ihtiyacımız çok basit birkaç malzemeden ibaret.

Dalları düzgün ve kolay kesebilmemiz için bir budama makası. Dalları kesmede başarılı başka kesici aletlerde kullanabilirsiniz. Mumluk yapmak istediğimiz sayı kadar bardak. Kestiğimiz dalları bardağa yapıştırmak için cam ve ahşap yüzeylerde etkili bir yapıştırıcı. Tüm ihtiyaç duyduklarımız işte bu kadar. Tabi bir de sabrınız ve çalışma şevkiniz.

Geçelim çok kolay olan yapım aşamasına. Resimlerden de anlayabileceğiniz gibi oldukça basit. Topladığımız çok sayıda dalı, düzenli bir şekilde yapıştırıcı yardımıyla bardaklara yapıştıralım. Yapıştırıcının kurumasın bekleyelim. İşte, bu kadar basit. Bu işlemi farklı boyutlarda bardaklara uygulayarak ev içi kullanımda daha güzel bir görüntü oluşturabiliriz. Kolay gelsin.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git