Kumaş İle Uyku Göz Bandı Yapılışı

İnsanlar gözlerini dinlendirme ihtiyacı hisseder. Bunun içinde sağlıklı yaşam olarak bazı gereksinimleri yerine getirmek gerekiyor. Bezden Göz Maskesini, “Örgü” işleriyle fazla uğraşan bayanlar elbette çabuk yapar. Ancak bu Maske biraz daha farklı olacak. Çünkü Maske içinde Pirinç olacak. Evet yanlış duymadınız, Bezle beraber Pirinçleri bir araya getiriyor ve size harika bir Göz maskesi sunuyoruz.

Öncelikle bu kalıba uygun bir Bez bulunuz. Kumaş olarak orta boylarda olması gerekmektedir. 3-4 temek kaşığı Pirinç ayarlaması yapınız. Daha sonra ise güneş gözlüğünü alın ve bezin ortasına koyun. Bunu yapma nedeni ise, Bezi Gözlüğün kalıbına göre çıkarmaktadır. Bezin kenarları boş kalacak şekilde İğneyle dikiniz. İplik olarak ince ve sade bir renk kullanın.

Uyku Göz Maskesi Nasıl Yapılır

Kalın olmayacak şekilde dikiniz. Daha sonra bahsettiğimiz gibi Pirinçleri yan taraflardan dökünüz. Fazla şişmesin ki gözlerinize zarar vermesin. Şimdi sıra Kurdeleye geldi. Seçmiş olduğunu kurdeleyi yan taraflardan başlayarak dikmeye dikin. Burada Örgü yapmada usta olan bayanların rolü büyük olacak. Kurdele  de saçınızla beraber ense kısmınızı sıkmayacak şekilde olsun. Artık Maske hazır.

NOT: Pirinç koyulmasının nedeni;” Pirinç hoş kokar ve bez içindeyken sıcaklık verir. Sıcaklık vereceği için gözler biraz nemlenir ve bu sayede bakım yapılmış olur.”

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git