Kolları Sarkmalarını Sıkılaştıran İncelten Egzersizler

Öncelikle kollarda fazla kas olması bayanlarda hoş görünmediği gibi zarif bir görüntü de sergilemeyecektir. Bu nedenle kas yapmaya değil kolları incelten, sıkılaştıran egzersizler tercih edilmeli çalışma programımızda.

Öncelikle çalışma programına şınav çekmeyi kesinlikle ekleminizi öneririm. Vazgeçilmez ve işe yarayan en önemli egzersizlerden bir tanesidir. Düzenli olarak her gün şınav çekerek zamanla kollarınızın sıkılaştığını göreceksiniz.

Dambıl kaldırmak düşük seviyeden başlanıp yavaş yavaş yükseltildiği zaman işe yarar sonuçlar vermektedir fakat bir anda en ağırdan başlarsanız hem kollarınızı fazla yormuş olursunuz hem de zamanla sıkılırsınız. 1-1,5 kilo ile başlamak en doğru olanıdır.

Kolları İncelten Ve Sıkılaştıran Egzersizler Nelerdir

Peki kollardaki sarkmaları ve kalın kolları inceltmek için hangi hareketleri yapmalıyoz. Bunların başında makas hareketi de kolların sıkılaşmasını sağlar ve vücut kondisyonunuzu zamanla dengelemenize yardımcı olur. Makas hareketi tıpkı bir makas gibi uygulanır.

kollari-sikilastiran-egzersizler

Bacaklar omuz genişliğinde açılır ve kollar öne uzatılarak tıpkı bir makas gibi hareket ettirilir. Önce sağ kol sonra sol kol üste gelecek şekilde hareket devam eder.

Esneme egzersizleri ile de kolları sıkılaştırmak mümkündür. Beden eğitimi derslerinden hatırlayacağınız ‘elma toplama’ ve benzeri hareketler ile de kollar zamanlar sıkılaşır ve incelir. Bunun için bol çalışma ve azim gereklidir.

Kolları Sarkmalarını Sıkılaştıran İncelten Egzersizler Video

Bunlar dışında badminton, yüzme, tenis ve benzeri kolun ön planda olduğu sporlar da tercih edilebilir ve düzenli yapıldığı zaman hepsi kol sıkılaştırıp inceltme özelliği gösterir. Tercih edilebilecek en işe yarar egzersiz ise bana kalırsa dambıl kaldırma ve şınav çekmedir.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir