Kolay Ve Basit Şekilde İlmek Nasıl Atılır ?

Örgü ve elişine hevesli hanımların ilk öğrenmeleri gerekli olan şey ilmek atmak, ilmek atmayı bilmek temel örgü becerilerinden bir tanesi bizde bu yüzden fotoğraflar ile örgüde kolay ilmek nasıl atılır sizlere göstermeye çalışacağız. Size her zaman gerekli olacak olan ilmek atma eğitimini basit ve hızlı şekilde öğreneceksiniz.

İlmek atma, ilmek artırma ve ikili ilmek gibi bir çok örgü tekniği ve örgü modellerini web sitemizde bulabilirsiniz.Bir kaç hafta önceki ikili ilmek nasıl atılır adlı konumuzda ilginizi çekebilir.

İlmek atmayı öğrendikten sonra, zicir çekmek ilmek arttırma gibi konularda kendinizi geliştirerek birbirinden farklı örgüler ve örgü modellerini örebilirsiniz. Dilerseniz şimdi adım adım ilmek nasıl atılır bir bakalım ;

kolay-ilmek-nasil-atilir-1

Örgüde ilmek atmak için ; Sol elinizle ipliği kuyruk kısmından  tutun ve dairesel döngü oluşturacak şekilde bunun üstünden ipliği saat yönünde çevirin.

kolay-ilmek-nasil-atilir-2

devam ederken sol başparmak ve işaret parmağı arasındaki döngüyü tutun ve 2. ve ardından önden arkaya doğru döngünün merkezi aracılığıyla tığ yerleştirin.

kolay-ilmek-nasil-atilir-3

tığımız ile ipliğin top ucunu yakalamak ve onunla iplik içinden alarak döngünün merkezi aracılığıyla geri çekeceğiz.

kolay-ilmek-nasil-atilir-4

 

oluşturmuş olduğunuz düğümü ipliğin iki ucundan tutarak sıkın.Hepsi bu kadar ilmek atmayı başarmış olmalısınız.Hoşçakalın.

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git