Kış Aylarına Özel Kolay Bakım Masekeleri

Malum kış aylarına girdik ve cildimiz aşırı derecede kurumaya ve çatlamaya başladı. Ne kadar nemlendirici kremlerde kullansak bu soğuk kış günlerinde yeterli olmuyor.

Ellerimizi, dudaklarımızı ve yüzümüzü bu soğuk aylarda evde yapabileceğimiz pratik kürler ile rahatlıkla koruyabiliriz.

Dudaklarımız için; öncelikle mucize baldan faydalanabiliriz. Balda bulunan B1, B2, B3, B5, B6 ve C vitaminleri; sodyum, iyot, çinko, potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, fosfat gibi enzimleri, mineralleri, organik asitleri ve mikro besin maddelerini içerdiğinden dolayı çok faydalıdır.

bal-ile-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Balın kendine has özel bir dezenfektan özelliği vardır. Nemi ciltte tutar ve dışarıdan nem alımını sağlar. Cildi besler ve kan dolaşımını hızlandırır.

Hazırlayacağınız Kür
1 çay kaşığı tereyağı
1 çay kaşığı bal
Tereyağı ve balı iyice birbirine karıştırıp özleştirin. Dudaklarınıza uygulayın. Bu karışımı gün aşırı uygulayabilirsiniz. Tereyağı dudaklarınıza nem kazandırır.

 

Elleriniz için bal’dan faydalanarak Hazırlayacağımız Kür

 

Hazırlayacağınız Kür
1 tatlı kaşığı bal
1 çorba kaşığı badem yağı
1 çorba kaşığı gliserin
2 çorba kaşığı susam yağı

Cezve içerisinde balı biraz sulandırın. İçerisine susam yağını, gliserini ve badem yağını ekleyin. İyice karıştırıp özleştirerek krem kıvamına getirin. Bu karışımı her gece ellerinize uygulayın ve ellerinizi sarın. Sabah uyandığınızda pamuk gibi yumuşacık elleriniz ile uyanacaksınız. Bu karışımı cam kapaklı bir kavanoz içerisinde saklayabilirsiniz.
Yüzünüz için; balın mucizelerinden yararlanmaya devam ediyoruz. Cildinizde oluşan hasarlara karşı birebir iyi gelen bal ile hem cildiniz yenilenecek hem de iyi bir bakım yapmış olacaksınız.

cilt-bakim-kurleri-ve-yapilisi

 

Cilt Bakımı İçin Oluşturmanız Gereken Kür

 

Hazırlayacağınız Kür
1 yumurta sarısı
1yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Öncelikle balı ve zeytinyağını iyice karıştırın. Daha sonra içerisine yumurta sarısını ekleyin. Bu üçlü karışımı iyice karıştırarak özleştirin. Cildinizi öncelikle nemli sıcak bir bez ile temizleyerek gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Karışımı masaj yaparak cildinize uygulayın. Maskeyi cildinizde yarım saat bekletin. Ilık su ile temizleyin. Cildinizde ki değişimi fark edeceksiniz.

Not: Buradaki bilgiler farklı yerlerden derlenen bilgilerdir. Bu maskeler bazı kişilerde çok iyi etki yapabileceği gibi bazı kişilerde de ciddi sıkıntılar oluşturabilir.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir