Kirpik Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

“Bayanlar yüz makyajlarına çok fazla önem vermektedirler. Erkekler kendi bakımlarına pek fazla dikkat etmezler. Erkeklerin makyajını açıklarsak; erkekler en fazla saçlarına şekil vermektedirler ve bunun dışında başka bir şey yapmamaktadırlar. Bayanlar erkeklere nazaran daha fazla vücut bölgelerine makyaj yapmaktadırlar.”

Kadınlar yüzlerinin yaklaşık bir 10 bölgesine farklı makyaj aletleri kullanarak makyaj yapmaktadırlar. Bu makyaj bölgelerinden en fazla dikkat edilmesi gereken bölge göz bölgesidir. Gözlerimiz çok hassas bir yapıya sahiptir ve en ufak zararlı bir cisimden veya kimyasaldan etkilenmektedir. Bu yüzden göz bölgesine yapacağımız makyajda kullanacağımız aletlerin kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Göz bölgesine yapılan makyajlardan birisi de kirpik makyajıdır. Kirpik makyajı çok önemlidir çünkü kadınlarda erkeklerin ilk baktığı ve etkilendiği kısımlardan birisidir kirpikler. Kirpiklerin makyajını bayanlar kirpiklerin daha fazla dikkat çekmesi için yapmaktadırlar. Kirpikler makyajdan sonra daha canlı ve belirgin gözükmektedir. Kirpik makyajında kullanılan makyaj aletine maskara denilmektedir.

 

Kirpik Makyajı Püf Noktaları

 

 

Kirpik makyajı yaparken maskaranın göze temas etmemesine dikkat etmelidir çünkü temas ettiği takdirde maskarada bulunan boya göz retinasına zarar vererek göze bir takım zararlar verebilir. Maskara seçiminde ise maskaranın kaliteli malzemeden yapılmış olmasına çok fazla dikkat edilmelidir ve kesinlikle fiyatı daha uygun diye kalitesiz maskaralar tercih edilmemelidir. Maskara almadan önce detaylı bir şekilde araştırıp maskarayı kullanan kişilerin yorumları göz önünde bulundurulmalıdır.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git