Kilonuzu Nasıl Kontrol Altında Tutabilirsiniz ?

Vücudunuza göre uygun kiloyu hedefleyin hedefinizin üzerinde kiloya sahipseniz fit bir vücut olmak için kilo almaktan kaçınmalısınız.Eğer kilonuz sağlıklı ve yaşamınızı kolay sürdürebildiğiniz ideal kilodaysa bunu korumak çok kolaydır. Çok kolay derken yediklerinize içtiklerinize aldığınız besinlere dikkat ettiğiniz sürece elbette.

Kontrolsüz şekilde abur cubur ve aşırı yemek yemenin sonu kaçınılmaz olarak istenmeyen kilolardır.Eğer istemeden kilo alıp bu kilolarınızla 1 veya 2 yıl yaşadıktan sonra bu kiloları vermek oldukça zor oluyor. Kilo kontrolünü sağlayabilmek için mutlak suretle yediklerimize dikkat etmeliyiz. Bilinçsiz ve kontrolsüz şekilde yeme tutumu yanlış bir beslenme şekli ve alışkanlıktır. Bundan dolayı kilo kontrolü sağlamak için dikkat etmemiz gereken bazı püf noktalar var şimdi bunlara beraber bir göz atalım ;

Bu önerilerin en başında gelenler ; eğer normal kilonuzdan fazla almış olduğunuz bir veya iki kilo var ise hemen bu kiloyu vermeye çalışın bu kiloların sizinle haşır neşir olmasına izin vermeyin.

Eğer artık giysileriniz fermuarları daha zor kapanıyorsa göbek kısmınız yağlandığından bu olayla karşılaşıyorsunuz. Hemen egzersizlere ve daha az yemeye özen gösterin.

kilo-kontrolu-nasil-saglanir

Önünüze gelen tüketeceğiniz yemeklerdeki yağ oranlarına sağlıklı kilonuzda kalabilmeniz için ne kadar gerekli ve yağsız olduğuna özen gösterin. Et ve tavuk besinlerinin yağlı kısımlarını yememeye özen gösterin. Süt ürünleri barındıran yiyecek ve içeceklerin yarım yağlı olanları tüketin. Yemeklerinize az yağ koyarak az yağ ile pişirmeye özen gösterin.

Tadı güzel yemekler yapmak için yağ yerine baharatlar kullanın.Mucizeler yaratacak diyetlere inanmayın ve sağlığınızı bozmayın.Yaşam tarzınızı hareketlendirin ve daha çok hareket etmeye özen gösterin.

Pek azımızda olan hazır paketlerin üzerlerinde yazan yazıları okuma alışkanlığı edinerek zararlı içerik barındıran yiyecek ve hazır gıdalardan uzak durun. Kilonuzu kontrol edebilmek için küçük tabaklar kullanın.

Son olarak yürüyüş yapın bol bol sağlıklı yaşayın. Az kilolu sağlıklı kontrollü bir kilo dileğiyle hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git