Keseli Sabun Bezi (Lif Modeli ) Videolu Anlatım

Tığ işi örgü keseli sabun bezi veya lif modeli yapımı için en çok tercih edilen tığ işidir. Hem estetik görünümü hem de rahat kullanımı açısından en çok tercih edilenler arasındadır. Özellikle bebek sahibi olan bayanlar için oldukça rahat bir kullanım sağlamaktadır. Yumuşak ve kullanımı rahat olması açısından kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Peki ya tığ işi örgü keseli sabun bezi veya diğer bir deyişle keseli lif modeli nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle lifi nasıl bir biçimde istediğimize kara veriyoruz. İster kafes şeklinde ister yatay ister düz. İstediğimiz şekle karar veriyoruz. Ardından rengine karar veriyoruz. İstersek düz renk veya renklide yapabilmekteyiz.

sabun-bezi-anlatimli

Bunlara karar verdikten sonra istediğimiz biçimde ve renkte tığ ile lifimizin örgüsüne başlıyoruz. Daha sonra da iskeletini ördüğümüz lifimizin üzerine süsler, fırfırlar ekleyip tamamlayabiliriz. Lifimize istediğimiz şekilleri vermekte özgürüz.

İstersek her fırfırını farklı renkte yapabiliriz. Bu özellikle bebek lifleri için daha şirin ve onlar için ilgi çekici bir görüntü oluşturabilmektedir. Özellikle bebeklerimize yapacağımız sabun bezi lifi daha özenli olmalıdır. Biz yetişkinlerin kullanacağı lifler biraz daha düz renkli olabilir fakat bebeklerimize kase şeklinde lifler veya animasyon karakterini yansıtan lifler yapmamız ilgilerini çekmesine sebep olacaktır.

Keseli İçine Sabun Konulabilen Örgü Lif Yapımı

Sonuç olarak, tığ işi örgü kese çanta şeklinde sabun bezi lif yapımı oldukça kolaydır. Kese şeklindeki lif modeli bize içine sabun koyabilmemiz ve kaymaması açısından oldukça kullanışlıdır. Açıklamalı lif yapımı videosu detaylı olarak anlatıyor umarım çıkarabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git