Kelebek Motifli İğne Oyası Havlu Kenarı Örme

Genç kızların çeyizlerinin olmazsa olmazları arasında yerini alan dantel havlu kenarları birbirinden değişik modelleri ile göz kamaştırıcı niteliktedir. Türk örf ve adetlerinin içinde olan çeyiz yapımı oldukça renkli ve keyifli bir uğraştır. Dantel havlu kenarı yapımı pratik olduğu kadar eğlenceli bir uygulamadır.

Büyük bir keyifle yapılan çeyizlerin içinde en büyük ilgiyi havlu kenarları görmektedir. El emeği göz nuru dantel havlu kenarlarında çeşit te oldukça çoktur. Çiçekli modeller, kalpli modeller, kurdeleli modeller bunlardan bazılarıdır. El havlusu, damat havlusu, mutfak havlusu gibi değişik alanlarda kullanılan türleri de vardır. Hepsinin modeli de birbirinden farklıdır.

Kelebek Oyalı Havlu Kenarı Modeli Ve Yapılışı

Havlu kenarlarına işlenen çok hoş figürler arasında en çok beğenilen kelebek modelidir. El işleri ile kelebek motifli havlu kenarı örme işi oldukça zevkli ve eğlenceli bir örgü modelidir. Bu tür dantel işlerini çeyizlerde kullanmanın dışında birçok ev hanımı tarafından aile bütçesine katkı sağlamak amaçlı da yapılmaktadır.

kelebek-oyasi-ve-yapimi

Büyük bir emeğin sonucu olan kelebek motifli dantel havlu kenarları çoğu zaman bayanların geçim kapısı da olabilmektedir. Dantelin her dönem rağbet görmesi, asil duruşu ve zengin göstermesinden kaynaklanmaktadır. Birbirinden zarif ve şık yapılan dantel havlu kenarları ile çeyizler daha çok gösterişli ve albenisi daha fazla olabilmektedir.

kelebek-igne-oyasi-havlu

Boncuklu, simli, iğne oyası, pullu gibi modelleri de bulunan havlu kenarları içinde en çok ilgiyi dantel olan modeller görmektedir. Bu yazımızda da dantel kelebek motifli havlu kenarı yapılışını hem fotoğraflı hemde videolu anlatım olarak bulabileceksiniz.

kelebek-seklinde-igne-oyali-havlu

Kelebek Motifli İğne Oyası Havlu Kenarı Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Daha farklı Havlu kenarı örnekleri için web sitemiz içersinde arama yaparak değişik örneklere ulaşabilirsiniz.Şimdi dilerseniz kelebek motifli havlu kenarı nasıl yapılır videomuzu izleyerek öğrenelim.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git