Kefir Nedir ? Kefirin Faydaları Nelerdir ?

Beslenme yetersizlikleri, giderek artan ve hepimizi etkileyen bir sorun haline gelip ,günlük yaşamımızı etkileyip ,bizi sevdiklerimizden ayıra biliyor. Vücudumuzu dinç tutup sağlıklı kalabileceğimiz Ekonomik,ve pratik olan Kefirden bahsetmek istiyorum.

Kefir krema kıvamında, hafif ekşimsi tadı olan fermante bir süt içeceğidir.Bazılarımızda kronik hale gelen soğuk algınlığı septomlarının hafifletmesini sağlayıp, günlük hayattan kopmamamızı  sağlar, iş gücü kaybını önler.

Beslenme yetersizlikleri, Teknolojinin artması gıdalarin giderek hormonlu olması , günlük Hayatın temposuna ayak uydurma çabası, kansere, depresyona yol açmaktadır. Bağışıklık sistemini çökertip hastalıklara yol açmaktadır.

Dilerseniz kefirin faydalarına şöyle bir göz atalım ;
KEFIR 2

 

İçimi ve yapımı kolay ve pratiktir, Günde bir bardak kefirle daha güçlü kemikler ve dokunulmazlık artırmak oluşturmak mümkündur.Çikolata kefir süt ile oluşum çocuklarımızın beslenmesinde de size yardımcı olacaktır.

KEFIR

Kefirin Başlıca Faydaları 

 

1. Sindirim sistemini güçlendirerek Kabızlık, serlik gibi rahatsızlığı ortadan kaldırır.
2. İmmün fonksiyonları güçlendirerek allerjik rahatsızlıkların önlenmesinde fayda sağlar.
3. Gastrointestinal sistemi enfeksiyonlardan korurlar
4. Antioksidant ( kanser karşıtı ) özellik gösterir ve Çağımızın vebası olan kanserden de korunmamızı sağlar.
5. Kan lipitlerini ( kolesterol..) azaltırlar ve ayni zamanda zayıflamamiza yardımcı oluyor.
6. kefir maske yapılarak yüzde pürüzsüz bir cilt saglar.Saçlarımıza ve cildimize parlak bir görünüm verir.
7. Çocuklarda kabızlık ve ishal döngüsünün sürekli görüldüğü bir çeşit hastalık olan  barsak semptomlarının kontrolünde yarar sağlar

 

Kefiri Nasıl Tüketmeliyiz ?

  
Özellikle kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa karşı koruyucu özelliği olan kefiri günde bir bardak aksam veya sabah gün içerisinde tükete biliriz. Keklerimizin içine süt yerine kefir koyarak da tüketebiliriz  rahatlıkla içebilirsiniz. Kefir süt karışımının içine  meyve,  karıştırarak sıcak yaz günlerinde sağlıklı dondurmalar yapıp, çocuklarımıza ve misafirlerimize ikram edebiliriz.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir