Keçeden Bebek Tokası Yapımı ( Resimli Anlatım)

Kız çocuklarına nedense bazı şeyler daha tatlı ve sevimli duruyor.Keçe ile yapılmış tokamız da bu kız çocuğunda çok güzel durmuş bence.Gerçi pembe elbisesi tokası hepsi bir uyum içersin de, keçeden çocuk tokası yapılışını bu konumuzda öğreneceğiz. Keçe işi ile birçok süsleme aksesuar yapılıyor biliyorsunuz. Bunlardan bir tanesini de biz bu konumuzda ele aldık birkaç keçe parçası ile harika sevimli bir toka nasıl yapılır göreceğiz.

Keçe ile açıklamalı toka yapılışı sitemiz de bir ilk olacak daha önce toka yapımına dair bir yazı paylaşmamıştım.Bebeklerimize çocuklarımıza bu yöntemi deneyerek sevimli aksesuarlar yapabiliriz. Bu yazımızda tokayı ele aldık fakat sizler bu teknikler bileklik ve daha farklı aksesuarlar yapabilirsiniz. Boncuklu toka nasıl yapılır derseniz bu sorunuza da bir cevap olabilir anlatacağımız keçe ile toka yapımı sizleri daha fazla sıkmadan analtımımıza geçiyorum.

keceden-toka-yapilisi

Öncelikle renkli bir keçe parçası ediniyoruz.Bu pembe ve açık renk tonlarda olursa daha bir hoş duruyor gördüğünüz gibi;

ve-tokamiz-bitti-654x293

bulmuş olduğunuz keçe parçasından daha önce bir kartondan oluşturduğumuz papatya desenli şablonumuzu keçemizin üzerine koyarak minik keçe papatyalar oluşturuyoruz.

keceden-toka-yapimi

keceden-toka-nasil-yapilir

penpe-tokalar-654x293

mevcut keçemize iğne yardımı ile bu papatya desenli oluşturduğumuz minik keçe parçalarını dikiyoruz.Tabi dikerken boncukla süsleyebilirsiniz.Beyaz boncuk tercih edilmiş siz yine farklı renk boncuklar veya aksesurlar düşünebilirsiniz.

boncuklu-tokamiz-654x293

Ve bu şekle ulaştıktan sonra bir lastik dikerek saç bandımız veya tokamız hazır oluyor.Hepsi bu kadar gayet şık oldu öyle değilmi başka bir yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git