Keçeden Ayakkabı Görünümlü Bebek Patiği Nasıl Yapılır ?

Keçe kumaşı kullanarak yapacağımız şey keçeden ayakkabı görünümlü bebek patiği. Talimatlarımız sırasıyla uygularsanız bebeğiniz için ya da hediye etmek istediğiniz bir yakınınız için çok şirin kullanışlı bir ayakkabı görünümlü bebek patiği yapabilirsiniz.

Keçe sağlam yapısı ile bizlere yeni şeyler oluşturmak için birçok fırsat veriyor. Keçe kumaşı birçok dekoratif eşya yapımında kullanabileceğimiz gibi gayet güzel, şık elbiseler yaparken de kullanabiliriz. Keçe kumaş vasıtasıyla yapılmış bir çok ürünü sitemizin keçe işi kategorisinden bularak uygulayabilirsiniz.

Keçe, bir kez alışanın, kullanmaktan kurtulamayacağı bir kumaş türüdür. Kolay kullanımı, şekil almadaki esnekliği ile kendin yap projelerinin vazgeçilmez bir kumaşıdır keçe.Önce istediğimiz renklerde keçe temin edelim. İğne iplik gibi gerekli dikiş aletlerine de sahipsek anlatımlı keçe bebek patiği yapımına başlayabiliriz.

Öncelikle bir kâğıda resmide görüldüğü gibi keçeden bebek patiği yapımı için hazırladığımız kalıp modellerini çizelim. Daha sonra bu modelleri kullanarak istediğimiz renk keçelerden ihtiyaç duyacağımız keçe parçalarını keselim.

 

Anlatımlı Keçe Bebek Patiği Ve Yapılışı

 

Şimdi “keçeden bebek patiği yapımı” işlemlerine geçebiliriz. Keçeden kalıplar vasıtasıyla kestiğimiz büyük kalıbı ikiye katlayalım.Patiğin daha kalın olarak bebeğin ayaklarını soğuktan iyice korumasın istiyorsanız araya ince bir kumaş yerleştirmek kaydıyla iki kat keçe kumaşı kullanabilirsiniz.

Kalıp resmînde görülen siyah olarak kestiğimiz keçe parçalarını resimde görüldüğü gibi kestiğimiz ve katladığımız büyük parçanın her iki yanına klipsler ve iğneler yardımı ile tutturuyoruz. Bunlara ilave olarak son kalan parçamız olan alt tabanı da iğne yardımıyla tutturuyoruz.

Artık tek bir işlem kaldı, iğne ve kelepçe yardımıyla tutturduğumuz keçe parçalarını tutturma yerlerinden resimde de açıkça görebileceğiniz gibi dikmek. Daha sonra dikilen patiğin üzerini istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Keçeden ayakkabı görünümlü bebek patiği bitmiştir.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir