Keçe Ve Düğmeden Dekoratif Çiçekler

Keçe kumaşı, yıllardır olan, ancak değeri son zamanlarda anlaşılmış bir kumaştır. Değeri bugünlerde iyice anlaşılmış, keçe kumaşı ile kolay ve pratik dekoratif çiçek yapımını ele alacağız aynı zamanda birçok aksesuar ve elbise süsü yapımında kullanılmaya başlanılmıştır.

Keçe kumaşı sayesinde sitemizde de bulabileceğiniz birçok dekoratif aksesuar ortaya çıkarabilirsiniz. Bizim bugün yapacağımız şey ise keçenin yanına rengârenk düğmeler kullanarak, hoş dekoratif bir çiçek yapmaktır. Keçe kumaşı ile renkli düğmeleri bir arada kullanacağımız bu dekoratif aksesuar sayesinde evimize renkli ve hoş bir görünüm katacaktır.

 

Keçe Kumaşı Ve Düğmeler İle Çiçek Nasıl Yapılır ?

 

Bu keçe ve düğmeden yapacağımız çiçek modelleri için çok kolayca bulabileceğimiz birkaç malzemeye ihtiyaç duyuyoruz. Bunlar; çiçeklerimizin yapraklarını şekillendirmede kullanacağımız, istediğimiz renklerde keçe kumaşı, çiçeğimizin merkezini oluşturmak için çeşitli boylarda ve çeşitli renklerde düğme, bu düğmelerin bağlamak için tel şönül ya da tel kablo, telleri kesebilmek için pense ve keçe kumaşımızı keserek şekil vermede kullanacağımız makas.

Önce yapacağımız çiçek sayısı kadar uygun uzunlukta tel hazırlayalım. Teli kesme işlemi için pense kullanalım. Telimize 2 ya da 3 düğme takmamız yeterli olabilir. Düğmeleri birbirlerine uygun renklerde seçelim. Teli resimde de görebileceğiniz gibi düğmelerin iki deliğinden de geçirerek telin ucunu kıvırırız.

Daha sonra düğme büyüklüklerin ve renklerine uyumlu renklerden seçerek çiçek şekli verdiğimiz keçe kumaşları da tele takalım. Oluşturduğumuz çiçeklerin sapına çeşitli renklerde fiyonk bağlayarak yaprak görünümü veririz. Gördüğünüz gibi son derece basit bir işlem sonucunda son derece şık ve dekoratif bir aksesuar hazırladık. Sizde çevrenizdekilere bu modelleri önererek ya da onlara bu modeli kullanarak oluşturduğunuz çiçekleri hediye ederek onları da sevindirmiş olursunuz. Kolay gelsin…

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git