Keçe Tabanlık İle Tığ İşi Ev Ayakkabısı Yapımı

Basit, şık, ekonomik ve kullanışlı çok iyi bir fikir. Üstelik hazırlaması da zevkli. Keçe ayakkabı tabanlığından ve tığ işi örgüyle ev ayakkabısı yapmak için mahallenin ayakkabı tamircisinden “rengini kendiniz seçeceğiniz” bir keçe taban almanız yeterli.

Mümkünse ayak numaranız değil de bir iki numara büyüğü olsun çünkü dikiş payı için bu fazlalığa ihtiyacınız olacak.Yoksa kendinize hazırladığınız patiği başkasına vermeniz gerekebilir.

İşin gerisi oldukça basit. Tabanı zaten hazır olan ayakkabınızın üst kısmı için giyecek kişinin ayak ölçüsüne göre yün işleyin. Evde artan yünleri karışık şekilde birbirine ekleyerek bile yapabilirsiniz. Üstelik ortaya kilim tarzı bir desen çıkacaktır.

renkli-ip-ile-kece-tabanli-patik

İlk iş keçeye ortalama 1 cm aralıklı delikler açmak olacak. Tığ ya da şiş kullanabilirsiniz. Bu delikleri saracak şekilde bir zincir örüp bu zinciri dört beş dolama yünle keçeye tutturun. Ayağı saracak kısmı bu zincire ekleyerek örebileceğiniz gibi ayrıca örüp sonradan da birbirine dikebilirsiniz. İşte keçe tabanlı ev ayakkabısı yapımı bu kadar basit.

Keçe Taban Kullanarak Ev Patiği Yapılışı

İşin tasarım kısmı ise sizin kreatif bakışınıza kalmış. Dilerseniz babet dilerseniz terlik olarak tasarlayın. Hem rahat hem hafif hem sıcak olsun derseniz bot stilini öneririz. Hatta dize kadar çıkabilir ve kışı sıcacık ayaklarla geçirebilirsiniz. Bir kat yerine iki kat keçe kullanabileceğiniz aklınızda bulunsun.

Hiç ısınmayan ayak sendromu olanlar için keçe tabanın üzerine bir de yün taban hatta iki keçe arasına yün örgü denenebilecekler tasarımlar arasında. Hadi bakalım,kolay gelsin.

Keçe Tabanlıktan Renkli İp İle Ev Ayakkabısı Yapımı

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git