Keçe Oyuncak Yapımı ( Tırtıl Modeli )

Keçe kumaşı kullanarak yapabileceğimiz keçe oyuncak modellerini çeşitlendirmeye devam ediyoruz. Keçe kullanarak birçokdekoratif aksesuar ve çocuklarımız işin birçok renkli oyuncak yapabiliriz. Bunlardan birini de bu konumuzda yani keçeden oyuncak tırtıl yapımını ele alacağız.Sitemizde bu gibi aksesuarları ve oyuncak modellerini bularak uygulayabilirsiniz. Keçe kumaşı özellikle son senelerde çok moda oldu.

Eskiden burun kıvrılarak bakılan keçe kumaşı artık birçok kendin yap proje ile kendini gösteriyor. Şekil vermesi ve dikim işlemi çok kolay olan keçe kumaşı vasıtası ile evimizi renklendirebilir, çocuklarımız için çok değişik ve renkli oyuncaklar yapabilir veya yakınlarımıza hediye ederek hem onları hem kendimizi mutlu edebiliriz.Bugün çocuğunuz için yapacağımız keçe oyuncak çok şirin, yumuşak, rengârenk, parlak, güzel bir keçeden oyuncak tırtıl olacak.

 

Keçe Kumaştan Oyuncak Yapımı ( Kendin Yap)

 

Bu rengârenk şirin tırtılı yapmak için ihtiyacımız olacak olan malzemeler; çeşitli renklerde keçe kumaşı, dikeceğimiz keçe kumaşlarının içini doldurarak şişkin bir şekilde durmasını sağlayabileceğimiz elyaf, keçe kumaşlardan düzgün ölçülerde parça kesebilmemizi sağlayacak model yapımı kullanmak için karton, tırtılımızın gözlerini yapmak için iki minik boncuk ve yapım aşamasında bize yardımcı olacak ip ve makas ihtiyaç duyacağımız eşyalar olacaktır.

Öncelikli olarak yaptığımız yuvarlak kartonu kullanarak keçe kumaşımızdan ihtiyaç duyacağımız tırtılımızın gövdelerini oluşturalım. Farklı renkler kullanarak tırtılımızın gövdesine parlak, renkli bir gövde oluşturabiliriz. Tırtılımızın gövdesini oluşturacağımız yuvarlak parçaları istediğimiz büyüklüklerde ayarlayabiliriz. Yapacağımız işlem aynı renkte iki yuvarlak keçe parçası keserek arasını az miktar elyafla doldurur ve bunları birbirine dikeriz.

 

Oyuncak Tırtıl Yapımı Resimli Anlatım

 

Bu sayede gövde yapısının daha yumuşak ve dolgun olmasını sağlarız. Aradaki parçaların içini delik yaparak oluşturalım böylece resimlerden de göreceğimiz şekilde iskeleti bu deliklerden geçirerek kafa kısmına birleştiririz. Yine keçe parçalarından tırtılımızın ayaklarını oluşturarak resimde de göreceğiniz şekilde tırtılın ayaklarını oluşturalım. En son olarak tırtılımızın gözlerini ve ağız yapısını oluşturarak keçeden oyuncak tırtıl yapımını sonlandırırız.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git