Keçe Bardak Altlığı Modelleri Ve Pratik Şekilde Yapılışı

Bayanlar, keçe kullanarak yapabileceklerimizin pek sınırı yok. Keçe kumaşlar meraklısına oldukça geniş bir kullanım alanı veriyor. Bu gün size keçe kumaş kullanarak son derece zevkli ve dekoratif bardak altlıkları yapmayı göstereceğim. Anlatım sonunda siz de göreceksiniz ki keçeden bardak altlığı yapımı hiç te zor değil.

Keçeden elişi bardak altlığı yaparken kullanacağımız keçenin kalın ya da ince olması mühim değil. Şimdi anlatımımıza geçelim.Öncelikle renkli keçe parçalarını ince şeritler halinde, özenle keselim. Dikkatli bir şekilde kıvırarak yapıştıralım. Kıvırma sayımıza göre kalınlığı artacağı için keçenin ince olması sorun teşkil etmeyecektir. Bu şekilde kıvırarak, lazım olacak kadar yuvarlak keçeli kumaş yapalım.

Yapacağımız yuvarlanmış keçe parçalarının boyutu birbirinden farklı olabilir. Renk seçimini de farklılaştırırsanız daha dekoratif ve şık parçalar elde edebilirsiniz. Kullanacağınız odanın ve kullanacağınız bardakların, üzerine koyacağınız masaların rengiyle uyumlu olması lazım. Şimdi bunlara bir taban lazım olacak. Burada yine keçemize başvuralım. En çok yakışacak renkte keçeyi seçin.

 

Keçeden Kolay Bardak Altlığı Yapımı

 

Bardak altı ile uyumlu güzel bir şekil vererek yeterli büyüklükte keçeyi keselim. Daha sonra yuvarlayarak hazırladığımız keçe parçalarını bu tabana düzgün bir şekilde yapıştıralım. Gördüğünüz gibi ortaya Japon yemeği denince akla ilk gelen suşi yemeğine benzer şık bir bardak altlığı çıktı. Resimlerden bakarak ta yapılışını kolayca anlayabilirsiniz.

 

Keçe Bardak Altlık Modelleri

 

Bu modeli biraz daha büyüterek tava ve tencere altı için de kullanabilirsiniz. Mutfağınıza ve mobilyalarınıza uygun renkler seçerseniz çok hoş duracaktır. Keçe bu gibi pratik modeller yapmak için, çok elverişli bir kumaş. Sitemizde keçeden yararlanarak yapabileceğiniz birçok farklı çalışma bulunuyor. Kendinize özgü yaratacağınız yeni modellerle evinize rengârenk dekoratif süs eşyaları yapabilirsiniz. Kolay gelsin der mutluluk dileriz.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git