Kaz Ayağı Çam Dalı Örgü Modeli Nasıl Örülür ?

Tığ işi ve şiş ile örülen anne yeleklerini hepimiz biliyoruz. Kayınvalide örgü yelek modelleri olsun gelin kız örgü yelek modelleri ve hediyelik kaynana yelekleri çok moda ve çok arıyoruz. Bu yüzden kaz ayağı örgü modeli olarak da bilinen çam dalı örgü modelinin nasıl örüldüğünü ve yapıldığını anlatmaya çalışacağız sizlere konumuzun sonunda birde bonus olarak harika örgü anne yelekleri ve modellerden esinlenerek örebileceğiniz örgü erkek yelek modellerini paylaşacağım.

Şimdi Çamdalı Örgü Modeli Nasıl Örülür ? Bir bakalım.İnce bir iplik tercih edelim. Kalın ipe göre ince ipte örnek daha detaylı görülebildiği için, ince iplik tercih etmeniz tavsiye edilir. Renk olarak daha pastel renkler seçilmesi model için doğru tercih olacaktır. Öncelikle ipliği şişe sıra geçiriyoruz. 4 kenar ilmeği verilir ve 1 arttırılır. 2 ters ilk dolanımdan bu şekilde başlayabilirsiniz. Ardından 2 düz, 2 ters devam ediyoruz. Ortada ki ilmeği alıyoruz.

Çamdalı Örgü Modeli ( Kaz Ayağı Örneği ) Nasıl Yapılır ?

Düzgün durabilmesi için basit bir püf noktayı kaçırmıyoruz. Sanki sağa kesermiş gibi ilmek alınır ama kesilmez diğer şişten çıkarılır. Şişe ters olarak takılır. 2 ilmek takıldı arkadaki ilmeği de alacağız ve üçünü bir kesiyoruz. Ortadakinin düz gitmesi için yapılan işlemi gerçekleştirmiş oluyoruz.

cam-dali-orgu-modeli-nasil-orulur

Yine 2 ters, 2 düz, 2 ters ve 1 artıyoruz. Kenar ilmeklerini çekip şişin biri boşta kalıyor. Çeviriyoruz. Arkada tersi ters, düzü düz örmüş oluyoruz. Arttırılan ilmeğin sadece gelişine bakıyoruz. 4 kenar ördük ve burada iki düz var demek ki bu ilmek ters olacak, çünkü 2 ters, 2 düz ve 2 ters geliyor. Burayı ters örüyoruz. Ardından 2 düz, 2 ters, 2 düz, 2 ters ve 2 düz şeklinde model aynı şekilde devam eder.

Çamdalı Örgü Modeli Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Çam dalı örgü modeli güzelliklerinden biri kendisi uç yapar, iç lastik yapılmadan da başlayabilirsiniz. Buhar isteyen bir modeldir. Yani yıkandıktan sonra ütülemek gerekir.

Çam Dalı Ve Kaz Ayağı Örgü Modeli İle Örülmüş Örgü Yelek Örnekleri

Evet şimdi sıra geldi bonus paylaşımımıza yani anne yelek modellerine evet aşağıda paylaşacağımız galerideki örgü yelek modelleri ile harika işler ortaya koyabilirsiniz. Denemek isteyen tüm hanımlara şimdiden kolay gelsin diyorum.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git