Katlamalı Örgü BebekYeleği Yapılışı Anlatımlı

Hanımlar başka bir örgü anlatımıyla sizlerleyiz bu konumuzda sizlere önü ve arkası bir örülen yelek modelini anlatmaya çalışacağız. Fotoğraflı anlatımlar ve sizler için sunduğumuz videolar örgü bebek yeleği yapılışında nasıl birleştirmeler yapacağınız ve örülüşü hakkında sizlere yardımcı olacaktır.

Bebek yeleği yapılışında bize gerekli olan malzemeler 150 gram ince yün , 50 gram ince yün tabi renkler sizin sevkinize kalmış.Tığ, iğne, makas ve her zaman kullandığımız elişi aksesuarlarıdır.

Bebek yelekleri hakkında sizlere daha önce yakadan başlamalı örgü yelek modelini anlatmıştık. Bu konumuzda ise ön ve arkası bir şekilde örülen bebek yeleğinin yapımından bahsediyoruz. Kısaca anlatmak gerekir ise örgünüze arka kısımdan başlayarak artırma veya eksiltme yapmayacak ve arkayı bütün bir şekilde örerek kol kısımlarını hesaplayarak, yine ön yüzünğ eksiltme yapmadan ve çoğaltmadan alt etek kısmına kadar öreceğiz.Diğer kısım ise yine aynı sekilde etek ucuna kadar bir örülecektir.

Örgü bebek yeleği yapılışına devam edersek 2 renk ip kullanacağımızdan şimdi diğer renkte olan ipimizi örgümüzün tüm çevresini dolaşacak şekilde zincir çekerek dolamadan batarak çepeçevreleyeceğiz.İlk renkte kullandığımız örneğin kendisini örerek köşelerde yaptığımuz üç(3) dolguları, 6 dolgu olarak çoğaltmalıyız.Bu önemli bir bilgi atlamayın.

Köşe kısımları dönerken yapacağınız çoğaltmalar aynı zamanda yaka kısmını kıvırdığınızda yakayı oluşturmamızda bize yol gösterecektir.Kol kısımlarını belirleyip kolları örgümüzün üzerinden devam ettirerek örmeliyiz. İkiye katladığınızda bebek yeleğimiz hazır olmalı.Tığ ile etrafını biyelemek suretiyle son dokunuşlarımızı yapıyoruz. Takıldığınız yerlere videolu anlatımdan ve fotoğraflı anlatımlardan bakabilirsiniz.

 

Örgü Bebek Yeleleği Yapılışı Resimli Anlatım

Hanımlar bu güzel örgü katlamalı bebek yeleği yapılışını çıkarmanız için tüm doneleri bir araya getirdik aşağıda bebek yeleği modelimizin yapılışı için gerekli aşamalar fotoğraflı olarak anlatılmıştır.

 

Örgü Bebek Yeleği Yapılışı Videolu Anlatım

Dediğimiz gibi bebek yelekleri arıyorsanız ve bu konumuzdaki bebek yeleği yapımı hoşunuza gitti ise aşağıdaki videoları izleyerek bu güzel örgü yeleği yapabilirsiniz.Gerek anlatımımız gerek resimler ve videolarla sizlere zengin anlatımlar yapmaya çalışıyoruz. Sevgiyle ve hoşçakalın.

Bebek Yeleği Anlatım 1. BÖLÜM

Bebek Yeleği Anlatım 2. BÖLÜM


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git