Kare Örgü Sepet Modeli Ve Yapılışı

Örgü örerek küçük basit kolay kullanışlı malzemeler yapmayı seviyorsanız, anlatacağımız kare motifli örgü sepet modeli tam size göre demektir.Tığ işi örgü tekniği kullanarak çok kolay örgü modelleri sayesinde çok güzel şeyler ortaya çıkarabiliyoruz. Çeşitli hırkalar, kazaklar örebileceğimiz gibi bu yazıda örneğini vereceğimiz şekilde, ev içinde kullanabileceğimiz, kullanışlı, küçük eşyalar da örebiliriz.

Yazı ile beraber paylaşacağımız resimleri dikkatle takip ederek tığ işi örme sepet işini pek zahmet çekmeden rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.Ayrıca sitemizin ilgili kategorilerine göz atarak bunun gibi ve çok daha değişik örgü teknikleri kullanılarak yapılan birçok model bulabilirsiniz.

Sitemizde yapacağınız küçük bir araştırma ile bulabileceğiniz farklı modeller sayesinde hem örme işindeki yetenek ve tecrübenizi geliştirebilir hem de kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel eşyalar ya da giysiler örebilirsiniz.

 

Motifli Örgü Sepet Yapımı

 

Evinizin her alanında içerisine dikiş aletleriniz, ip yumaklarınız gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz, bu çok hoş görünümlü, kare motifli tığ işi örgü sepetini yapmak çok kolay. Ayrıca örme işlerine yeni başlayan biriyseniz, bu model sizin için çok yararlı bir model olacaktır. Çok basit bir iki örme tekniğiyle örebileceğiniz örgü sepet vasıtası ile örme yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Yapacağımız örgü sepet yapımı için ihtiyacımız olan malzemeleri şöyle sıralayalım; iki ya da üç farklı renk ip yumağı, iğne ve el beceriniz.Resimlerden takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz. Öncelikle sepetimizin birbiri ile eşit 5 kenarını dikelim. Daha sonra bu kenarları resimde görüldüğü gibi birbirleri ile birleştirelim. Son olarak, iki kenara iki adet çanta kulpu dikelim. İşlem tamamlanmıştır.

 

Örgü Sepet Yapılışı Resimli Anlatim

 

Evinizin dekoruna ve kendi zevkinize uygun renk seçimi yaparak rengârenk tığ işi örgü sepetler örebilirsiniz. Kolay gelsin. Sağlıcakla kalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git