Kare Motifli Dokuma Örgü Bere Yapılışı

Değerli arkadaşlar sizlere bu yazımızda harika bir örgü bere yapılışını anlatacağız.Fotoğraflarda gördüğünüz örgü bere modelimiz göze çok hoş geliyor genç ve çocuklar için harika bir model olduğunu düşünüyoruz nako marka iple örülüyor fotoğraflarda ipin marka ve modeli zaten yazıyor. Biz bu örgü bere modelimizin ismini kare motifli dokuma örgü bere olarak adlandırdık.

Bu bereyi örerek sevdiklerinize güzel bir süpriz yapabilir veya ailenize destek amaçlı örerek satıp sipariş alabilirsiniz. Artık hangi amaçla yaparsanız yapın bu kare motifli dokuma örgü bere yapılışını denemenizi öneriyoruz. Zaten çok zorlanmayacaksınız adım adım bere yapılışının anlatımı fotoğraflarda var yanında size anlatımınıda yapmaya çalışacağız.İşiniz oldukça kolaylaşacak.

Renkli Dokuma Şeklinde Örgü Bere Yapılışı

Örgü modelleri arasında ayrı bir yeri olacağını düşünüyorum bu bere örneğinin ve motifinin dilerseniz bu örgü motifi ile dilediğiniz büyüklükte örgü bere ve örgü şapkalar örebilirsiniz.

Birinci sıramız : Halka içine 18 trabzan yapacağız.

İkinci sıramız : Diğer rengimiz ile trabzan arasına 1 sık iğne yapıyoruz. 3 zincir çekerek ve 3 trabzan atlayarak yeniden 1 sık iğne yapacağız.

dokuma-orgu-bere-yapilisi

Üçüncü sıramız : Zincirlerimizin içine 6 trabzan yapacağız.

Dördüncü sıramız : 2. Sıramızı tekrarlayacağız.

Beşinci sıramız :Bir zincire 6 trabzan , sonraki zincire ise 3 trabzan yapacağız.

Altıncı sıramız :2. sıramızı tekrarlayacağız.

dokuma-orgu-bere-yapilisi-1

Yedinci ve son sıramız : Dokuma örgü bere yapılışına şu şekilde devam ediyoruz.Her 3 zincire 6 trabzan diğerlerine 3 trabzan yapacağız.Bu şekilde çemberimizi istediğiniz boyutta büyütün. ( Her dört zincirimize 6 trabzan , her 5 zincire 6 trabzan ) ve hep aralarda 1 sık iğne ve 3 zincir yapıyoruz.Çemberimizin boyu yeterli kıvama geldiğinde 3 trabzan yaparak gereken yüksekliğe ulaşıncaya kadar devam ediyoruz. Hepsi bu kadar ve örgü bere yapılışı bitmiş oldu.

 

dokuma-orgu-bere-yapilisi-2

Kare motifli bere motifimizin sonuçları aşağıdaki gibi olmuş oluyor. Örgü berenizi yaparken boyut için paylaştığımız çetvelden yardım alabilirsiniz. Değişik örgü modelleri sunmaya ve anlatımlar yapmaya devam edeceğiz. Daha önce sizlerle paylaştığımız bayanlar için örgü bere ve şapka modelleri konumuz ilginizi çekebilir.

Sevgiyle ve hoşçakalın.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir