Kapı Önü Paspas Yapımı Kendin Yap Projesi

Evimizin kapı önüne misafiri karşılayacak bir kapı önü paspası yapmaya ne dersiniz. Çok kolay ve pratik bir şekilde çok şık ve kendine has bir kapı önü paspası yapabilirsiniz.

İhtiyaç duyacaklarımız;

Şeffaf plastik bir zemin 70 cm genişlik yeterli olacaktır.

Kalın beyaz bir ip. 6.35 mm genişlikte

Aynı ölçüde siyah ip

9.52 mm kalınlıkta siyah ip

1.58 cm genişliğinde siyah ip

Makas, çift taraflı yapışabilen halı yapışkanı, şeffaf bant, yapıştırıcı ve paspasımızın üzerine yazacağımız şeyi oluşturmak için bilgisayar çıktısı.

Öncelikle kapı önü paspas yapımında üzerine yazacağımız yazının çıktısını alalım. Bu örnekte merhaba anlamına gelen “ciao” kelimesi olacaktır.

Daha sonra şeffaf zeminimizin üzerine bu kalıbı çizerek resimlerden anlayabileceğiniz gibi yapıştırmaya başlayalım. Yazının kendi için beyaz ipimizi kullanalım. Daha sonra yazımızla aynı ölçüdeki siyah ipi kullanarak yazımınız çevresine bu siyah ipi yapıştıralım. Resimlerde de göreceğiniz gibi ipleri yapıştırıcı ve bant yardımı ile birbirleri arasında aralık kalmadan nizami bir şekilde yapıştırmaya özen gösterelim.

Az kalınlıktaki siyah ip ile yazının çevresinde 6 tur atmamız yeterli olacaktır. Daha sonra kalın ipe geçerek yapıştırma işlemine devam edelim. Yapıştırma işlemini aralarda boşluk kalmayacak şekilde sık olarak yapalım. 70 cm genişliğindeki şeffaf zeminin üzerini kaplayacak şekilde bu işleme devam edelim. 10 tur atılması yeterli olacaktır. En son olarak kalın ipimizi de ana parçadan ayrılmayacak şekilde içe doğru bükerek yapıştıralım.

Bu son işlemle kolay kapı önü paspası yapımı işlemimizi tamamlamış olduk. İsterseniz değişik renk kombinasyonları deneyerek kapı paspasınızı renklendirebilirsiniz. Üzerine daha yaratıcı esprili yazılar da yazabilirsiniz. Ancak yazınızın boyutunu iyi ayarlayın. Uzun yazılarınızı paspasın büyüklüğüne uygun olarak düzenleyin. Yapıştırma işlemini sağlam yapın. Kolay gelsin. Güle güle kullanın.

Paylaş:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir