İp Kesmeden Motifli Örgü Ceket Yapımı

Tığ işi örgü yöntemleri ile birçok örgü işi yapabiliriz. Tığ işi kullanarak bebek battaniyesinden kadın yeleklerine, bebek patiğinden kazaklara kadar çok çeşitli örgü işleri yapmak mümkündür.Bu günkü örgü tekniğimiz ile ip kesmeden örgü bayan ceketi yapmayı öğreneceğiz.

Bu tığ işi örgü örneklerinden biri de bugün sizlere tanıtacağımız tığ işi ip kesmeden örgü motif birleştirme olacak.En güzel tığ işi örgü modellerinden biri olan birleşik motif tekniğini kullanarak kullandığımız ipi kesmeden çok güzel desenler ve motifler oluşturabiliriz. Bu tekniği kullanarak ördüğümüz giysilerin de çok şık durduğunu söylememiz lazım.

Peki ip kesmeden örgü ceket nasıl yapabiliriz ? İpliği kesmeden desenler oluşturabilir ve bu desenleri birleştirerek çok güzel örgü işleri yapabiliriz.Bu tekniği kullanarak yapacağımız ilk iki desen her zaman karşılıklı olarak bakmalıdır. Üçüncü desen de yer değiştirilebilir.Resimlerle adım adım paylaşacağımız ip kesmeden örgü tekniğini resimler vasıtası ile takip ederek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

En son da paylaşacağımız tığ işi örgü kırbaç tekniği kullanılarak yapılmış kadın yelekten de anlayacağınız gibi bu örgü tekniği ile çok güzel örgü hırkalar yapabilirsiniz.

 

Kırbaç Örgü Tekniği İle Bayan Hırkası Yapımı

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git