İkili Trabzan Örgü Nasıl Örülür ?

İkili trabzan tıp işlerinde çok sık kullanılan bir modeldir. Özellikle uzun görünmesini istediğiniz dnatel işlerinde bu yönteme başvurabilirsiniz.

İkili trabzanın yapılması için öncelikle ihtiyacınız kadar zincir çekiyoruz.Zincirimizi çektikten sonra tığımızı dördüncü zincire batırıp ucuna ipi doluyoruz. Üç ilmek oluşturduktan sonra tığımızın ucuna ip dolayıp en sondaji ilmeği kesiyoruz. Şu anda elimizde 2 ilmek kaldı.

Aynı işlemi tekrar ediyoruz. Tığımızın ucuna ip doladıktan sonra kalan iki ilmeğimizi de ipi tığla birlikte içinden geçirerek çekiyoruz.Aralarda ise hiç zincir tekmeden yukarıda anlattığımız gibi sıra boyunca trabzanlar yapılmaya devam edilir. Kenar noktalara geldiğimizde 4 tane zincir çekerek başına ip doladığımız tığı ilk trabzanın dibine batırıyoruz.

ikili-trabzan-nasil-yapilir

Sonrasında yine en başına dönmüş oluyoruz. Aynı şekilde oluşan üç ilmekten önce tığın başına ip dolayıp en sondaki ilmeğin içinden geçiririz. Sonra kalan iki ilmeğin içinden tığ yardımıyla iği geçiririz. Bu şekilde tekrarlayarak deseni istediğimiz boyutlara gelene kadar devam ettirebiliriz.

İkili trabzan nasıl örülür bu tekniği öğrendikten sonra işin durumuna göre uzunlukta kullanabilirsiniz.

 

İkili Trabzan Yapımı Video

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git