Hızlı ve Pratik Şekilde İp İle Çiçek Yapımı

Harika bir pratik bilgiyle hemen konumuza giriyorum. Kolay çiçek yapımı hakkında pratik bir paylaşım yapacağız bugün.İp ile kolay çiçek nasıl yaparız aşağıdaki fotoğraflarımızı takip ederek sonuca ulaşabileceksiniz. Bu çiçek motifini daha önce farklı bir yerde görmüş olabilirsiniz fakat konumuzda kolay çiçek yapımı hakkında farklı fikirlere sahip olacaksınız.

Fakat tam olarak aradığınız konu bu değil ise Tığ İşi Afrika çiçeği Nasıl Yapılır ? konumuza göz atabilir veya Tığ İşi Çiçek Motifleri konumuzu gezebilirsiniz. Örgü çiçek modelleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz

 

Kolay Çiçek Nasıl Yapılır ?

 

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-1 

Gördüğünüz gibi işlemlerimiz bittiğinde bu harika rengarenk çiçeklere sahip olacağız hemde çok uğraşmadan çile çekmeden yorulmadan hızlı bir şekilde çiçeklerimize kavuşmuş olacağız.

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-2

Fotoğrafımızda gördüğümüz gibi eski bir karton kutudan görmüş olduğunuz şablonu makas yardımı ile oluşturarak işe başlayacağız. Kartonumuzu tükenmez kalemle çizdikten sonra şablonumuzu makas yardımı ile gördüğünüz şekilde kesiyoruz.

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-3

Şablonumuzu oluşturduk ve ip rengimizi belirleyerek fotoğrafımızda gösterilen gibi dikkatli bir şekilde ipimimizi karton şablonumuza dolamaya başlıyoruz.

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-4

 

Devam ediyoruz ve ipimizi doladıkça bu hali alıyor.Dolama esnasında zorlanırsanız tığ yardımı alabilirsiniz. Fotoğrafımızda tığınızı nasıl kullanacağınız gösteriliyor.

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-5

 

İp ile kolay çiçek yapımı nasıl oluyor konumuza devam ederken.Orta kısımdaki renkli ipimizi yine tığ yardımı ile çekerek göbek kısmını oluşturuyoruz.

ip-ile-kolay-cicek-yapimi-anlatimli-6

 

Son işlem olarak kartonumuzu keserek iplerimizden ayırıyoruz.Ve harika bir çiçeğimiz olmuş oluyor.Bu çiçeğinizi süslemelerinizde rahatça kullanabilirsiniz ve oldukça şık. Başka bir makalemizde görüşmek üzere.

 

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git