Hızlı Saç Uzatmak İçin Pratik Yöntemler

Öncelikle temiz ve bakımlı saçın sağlıklı uzaması daha hızlı olur ve bu yüzden saçınızı gerek düzenli olarak yıkamalı ve kremler ile canlandırmalısınız, gerek zamanı geldiğinde kestirip bakımını yaptırmalısınız.

Saçlarınızın ucundaki kırıkları düzenli aralıklarla kestirmek, saçlarınızın canlanmasını ve sağlıklı bir görünüşe sahip olmasını sağladığı gibi hızlı da uzamasına yardımcı olur. Saçları çok sıcak ya da çok soğuk suyla yıkamak da saçları yıpratır fakat ılık su ile yıkandığında saçlar yine canlanır ve saç derinizdeki hücreler harekete geçer.

Saçlarınızın hızlı uzaması için protein ağırlıklı bir beslenme programı uygulamak daha tercih edilir bir yöntemdir.

hizli-sac-uzatma-sekli

Ayrıca gereksiz fazla kafein ve alkol tüketimi de saçların cansızlaşmasını ve saçların yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple fazla tüketilmemeli ve düzenli beslenilmeli. Bol miktarda su tüketilmesi de saçları uzatır ve güçlendirir. Saçlarınız güçlenince daha hızlı uzar ve daha gürleşir.

Bu detayların hepsinin yanı sıra saçlarınıza uygun olan şampuanı seçmek ve seçilen şampuanın içeriğine de dikkat edilmelidir. Boyasız, alkolsüz, mümkün olduğu kadar doğal şampuanlar tercih edilmelidir. Bunlar da saçı güçlendirir ve saçın uzamasına katkı sağlar.

saclari-hizli-bir-sekilde-uzatma

Ayrıca daha da önemli olan detaylardan biri de sprey ve jöle saç şekillendiricilerinin kullanılmamasıdır. Saç şekillendiriciler saç diplerine ulaştığı zaman saç köklerini tıkayacağı için saçların daha yavaş uzamasına ve cansızlaşmasına neden olur. Bütün bu hızlı saç uzatma yöntemleri uygulanarak saçlarınızın doğal bir şekilde hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir