Hijyenik Ve Sağlıklı Bir Buzdolabı Nasıl Olur ?

Merhaba hanımlar hepimizin evlerinde buzdolabı ve derin dondurucular var hiç şüphesiz. Peki bu buzdolabı ve derin dondurucularda hijyeni nasıl sağlarız?

Tüketeceğimiz gıdaları meyve ve sebzeleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz.Elbette kabaca bunları hepimiz biliyoruz ama biraz daha derinlemesine bir bakalım isterseniz.

Sağlıklı ve hijyenik bir buzdolabımız olsun istiyorsak tüketeceğimiz gıdalara ve raflarda yerini alacak yiyecek ve içeceklerimizi dikkatle seçerek muhafaza etmeliyiz. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse ;

 

 

Sağlıklı Bir Buzdolabında Olması Gerekenler ;

1- Buzdolabımızın meyve ve sebze kısmını rengarenk meyvelerle doldurmalıyız.Eğer düzenli ve sağlıklı olmak istiyorsak her renk meyveyi bulundurmalı ve tüketmeliyiz.

saglikli-buzdolabi

2-Dolabımızda uzun süre saklayabileceğimiz organik olan ürünleri tercih etmeliyiz.

3-Yine dondurucumuz da ve dolabımızda çok fazla yağlı ürün bulundurmamalı başta peynirleri az yağlı olanları tercih etmeliyiz. Veya normal peynir yerine keçi peynirlerini tercih etmeliyiz. Keçi peynirleri inek sütü ile üretilmiş peynirlerden daha az yağ içermektedir. Yoğurtlarımızı da yine süzme yoğurt olarak kullanmamız bizim menfaatimize olacaktır.

4-Sürekli tüketeceğiniz yumurta peynir tereyağ gibi besinleri stoklu olarak tutun.Yumurta hem protein açısından zengin hemde kalbinizin dostudur. Tam tahıllı ekmeklere yönelin.

5-Yağlı etler yerine hindi kıyması tavuk göğsü gibi ürünlere yönelin ve stoklayın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git