Havlu Kenarı Danteli Ve Oyaları

Evet bayanlar havlu kenarı dediğimiz zaman aklımıza çeyizler, çeyizlik eşyalar ve düğün bohçaları gelir. Damat ve gelin bohçalarına konacak kenarları harika şekilde oyalanmış havlu kenarı dantel modellerini düğün tarihi gelene dek açıp açıp tekrar sıkılmadan bakarız.Günlük hayatımızda da her an kullandığımız eşyalar arasındadır havlular.Bu havluları güzel göstermek için değişik havlu kenarları vardır iğne oyalısı, kurdele nakışlısı, pullu, dantelli, boncuklu ve daha sayamayacağım kadar çok.

Sizlerle bu konuda  havlu kenarı dantel modelleri ve farklı havlu kenarı örneklerini bir araya getirdim.Belki bildiğiniz daha önce uyguladığınız örnekler arasında olabilir.Fakat ilerleyen günlerde çok daha güzel iğne oyası havlu kenarları dantel modelleri paylaşma düşüncem var sizlere olabildiğince farklı ve güzel havlu kenarı örnekleri sunmaya çalışacağız.

 

En Çok Beğenilen Havlu Kenarları

 

Evet en çok beğenilen havlu kenarları eskiden beri süre gelen dantel modası artık yerini yavaş yavaş renklere bırakıyor.Eskiden hatırlarsınız anane ve babannelerimiz televizyonların üstlerine telefonların üstleri örerek danteller sererlerdi. Halen iç anadolu da bazı bölgeler de bu geleneğin devam ettiğini düşünüyorum.Ama artık gelişen teknoloji ile dantel modelleri de renklenerek renkli ipler ve değişik motif ve oyalarla havlu kenarları çok daha şık bir hal alıyor.Büyük havlu üretim firmaları bile bu oyaları ve teknikleri daha profösyönel bir şekilde kullanarak üretime sunuyorlar.

Benim beğendiğim yeni havlu kenarı örnekleri genelde zarif sade ve şık olanlardan yana düşünün elinize kadife kumaşlı bir havlu aldınız sabah elinizi yüzünüzü yıkadığınızda iplik oyalar yüzünüzü yırtarcasına dokunduğunu bence hiç hoş değil. Bu yüzden sadelik her zaman güzeldir zarif ve şık olan havlu kenar örneklerini yeni projelerinizde düşünün lütfen.Şimdi fotoğraf galerimize geçelim.

 

Yeni Havlu Kenarı Örnekleri Fotoğraf Galerisi

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git