Harf Ve Rakamlarla Hayvan Nasıl Çizilir ?

Uzun yıllardan beri yapılan yıl geçtikçe daha güzeli ve daha pratiği bulunan bir resim geleneği gibi nesilden nesle geçen bir resim tarzı olan rakamlardan hayvan çizme sanatı hakkında olacak bu paylaşımımız. Neden rakam ve harfler kullanılıyor kolay resim çizmek için derseniz.

Çünkü çocuklarımız rakamları daha çabuk öğrendiklerinden dolayı rakamlarla hayvan çizimlerini daha çabuk kavrarlar. Diğer bir anlatım ile 62 sayısı ile tavşan çizmek isterseniz çocuğunuz hem 6 sayısını ve hemde 2 sayısını öğrenecek bir diğer öğrendiği şey ise tavşan çizimi olacak.

Bu yüzden rakam ve harflerle kolay ve pratik hayvan çizimleri oldukça önemli ;

Rakamla Tavşan Nasıl Çizilir ?

Evet, arkadaşlar şimdi sizlere 10 farklı rakamla nasıl hayvan çizilir onu öğreneceğiz ilk olarak herkes tarafından bilenen bir taneyle başlayım tavşan altmış ikiden tavşan çizilebilir. Bir kâğıda altmış iki yazdıktan sonra altı ve iki başlarından bir şitirin alt kısmından da birleştirdikten sonra ikinin yuvarlak kısmına surat çizebilirsiniz

rakamla-tavsan-cizimi

Rakamla Köpek Balığı Nasıl Çizilir ?

Yirmi sayısı ile köpek balığı yapmak gayet basit bir kâğıda yirmi iki yazdıktan sonra ikileri üst uçlarından birleştirip sırt yüzgecini yapın, arkada kalan ikinin yuvarlak kısmına ağız ve göz çizdikten sonra birinci ikinin önüne bir üçgen çizip çiziminizi bitirin.

22-ile-kopek-baligi-yapimi

Rakamla Sincap Nasıl Çizilir ?

Üç ve ters üçten yapılır. İki rakamı da birbirine birleştirdikten sonra ters olan üçün üst kısmına ağız alt kısmına kol ve ayak çizilir. Düz olan üçünde üst kısmına 2 kulak çizildikten sonra alt kısmına da pofuduk bit kuyruk çizdikten sonra çiziminizi bitirin.

Genel olarak benim sevdiklerim bu üçü bide şunlar var ;

4-Altmış üçten baykuş
5-İkiden kuğ
6-Yirmi dokuzdan ördek
7-Dörtten ine
8-On birden fil
9-On ikiden ağaçkakan
10-Altmış dokuzdan maymun gibi çeşitli hayvanlar yapabilirsiniz. Rakamlardan hayvan yapmak son derece eğlenceli ve öğretici bir oyun olarak da kullanılabilir. Çocuklara hem sayıları hem de hayvanları öğretmekte çok iyi bir işlevi olabilir.

Rakamlardan Resim Yapma Sanatı Örnekler

Aşağıdaki fotoğraf galerimizde rakamlar ile resim yapma sanatına dair örnekler bulabilirsiniz. Sizlere fikir verebildiysek ne mutlu bize hoşçakalın.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir