Gözlüklü Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Bu makalemiz gözlüklü bayanlara özel bir makale eğer sizde gözlük kullanan bir hanımsanız bu yazımızı dikkatle okuyun çünkü gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı buna dair tüyolar bulacaksınız. Uygulayacağınız bazı teknikler ve değişiklikler ile alımlı ve çekici hale gelmeniz mümkün olacak. Bunun nasıl olacağını anlatmaya başlayalım.

Elbetteki kadının çatısı olan kaş’lardan başlayacağız. Kaşlarınız ince yapıdaysa kaşlarınızı kalınlaştırmak birinci vazifeniz olacak.Bu işlem için uygun bir kaş kalemi işinizi görecektir. Sırada ise maskara‘ da maskara bildiğimiz üzere kirpikleri kalınlaştırmak için kullandığımız bir aksesuardır. Fakat siz gözlük kullandığınız için kirpiklerinizi uzun şekilde yapacak maskara makyajından ve malzemesinden kaçınmanız olacaktır. Tahmin edeceğiniz gibi aksi halde kirpikleriniz gözlük camınıza değecektir.

gozluklu-kadinlar-nasil-makyaj-yapmali

Gözlüklü bayanlar için makyaj püf noktlarına devam ediyoruz. Eyeliner kullanımıda çok önemlidir. İnce eyeliner çekmeniz uygun olacaktır. Eğer gözlük camlarınızın arkasından etkili ve çekici bakışlar elde etmek istiyorsanız. Gözlerinizin altına kalem çekerek bu bakışlara sahip olabilirsiniz.ek olacaktır.

Eğer şikayetiniz gözlükler altında gözlerinizi ön plana çıkaramıyorsanız. Bunun yolu elbette kolay gözlerinizin etrafını komple kalem çekerek daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Başka bir makalede görüşmek üzere hoşçakalın.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir