Göz Farının Daha Kalıcı Olması İçin İpuçları

Bayanların güzellik sırlarından birisi ise göz makyajı olarak ifade edilmektedir. Bayanların güzelliğini gözler önüne seren ve daha çarpıcı bakışlara sahip olmasını isteyenler için göz makyajının doğru ve etkili bir biçimde yapılması gerekmektedir. Makyaj yaparken dikkatli ve özenli davranmak göz tipine ve özelliklere göre makyaj yapmak hem doğru ve istenilen bir görüntü ortaya çıkaracak hem de oldukça etkili sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Göz farı bayanların sadece özel gün ve gecelerde değil günlük yaşantıları için de özenli ve şık görünmeleri için yaptığı uygulamalar arasında yer almaktadır.Tüm bunlarla birlikte göz makyajı genel olarak gözlerin yapısına göre yapılmalıdır. aksi takdirde yanlış uygulamalar kötü sonuçların elde edilmesine neden olabilir.

goz-farı-kullanimi

Kendi kusurlarını ya da göz yapısını bilen bir bayanın makyaj yapması çok daha kolay bir hale gelecektir. Bununla birlikte makyaj ile birlikte küçük gözler olduğundan büyük, birleşik gözler daha ayrık ve yuvarlak gözler daha çekik bir şekilde gösterilebilir.

Göz makyajı yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir. Göz farı kullanımı gözlere ayrı bir derinlik kattığı için bakışların da anlamlandırılmasını sağlamaktadır. Daha yoğun kullanılması özel gün ve geceler için uygunken hafif ışıltı katacak şekilde uygulanması ise genel olarak günlük hayatta şık bir görüntünün oluşmasına sebep olmaktadır.

goz-farinin-kalici-olmasi

Göz farlarının kalıcı olması ve gün içerisinde uçup gitmemesi için ise bazı yöntemler uygulanabilir. Öncelikli olarak far bazları ile makyajı sabitleyebilirsiniz. Farların altına sürülen bazlar kalıcılığı son derece artırmaktadır. Far bazı bulamayanlar için göz kapaklarına kapatıcı uygulamaları da farın kalıcılığını 24 saat kadar etkili kılacaktır.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git