“Gönül Örgüsü” Kampanyası

Gönül örgüsü kampanyası hürriyet kelebeğin yapmış olduğu bir kampanya ihtiyaç sahiplerine vermek üzere herkezi örgü örmeye davet ediyor. Kampanyayı sosyal medyadan takip etmek isteyenler #bendevarım hastag’ı ile takip edebilirler. Örülen örgüler 15 Mart 2016 tarihine kadar Türkiye’de yer alan Kızılay şubelerine yada D&R mağazalarına bırakılması gerekiyor. Toplanan örgü giysiler, Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi olan çocuklara verilecektir.

Bu kampanyaya özellikle ünlüler ilgi gösteriyor.Bunların başında muhteşem yüzyıl dizisinden tanıyacağınız Halime Sultan (Aslıhan Gürbüz) instigram hesabından bu kampanyaya destek verdiğini duyurdu.

“Nako birleşip şahane bir sosyal sorumluluk projesine kollarını sıvamışlar efendim… İhtiyaç sahiplerine verilmek üzere; atkı, bere, kazak vs örebilir, pazartesi gününden itibaren, bunları en yakın D&R’lardaki ‘Gönül Örgüsü’ kutularına bırakabilirsiniz… Beni soran olursa, elindeki örgüyü pazartesine yetiştirmeye çalışıyor dersiniz…” Şeklinde mesajını bıraktı.

aslıhan gürbüz

aslıhan gürbüz

Türkan Şoray’ın kızı olan Yağmur Ünal, kullanmış olduğu bere ve eldivenleriyle fotoğraf çekerek, “Annem kazak örmeye benden önce başladı ama ben daha önce bitireceğim” örmeye başladığı kazağı hafta içersinde Kızılay şubesine teslim edeceğiniz açıkladı.

 

gönül örgüsü

gönül örgüsü

“Güneşin Kızları” dizisinin oyuncularından Hande Erçel, gönül örgüsü kampanyası için aldığı atkıyı, D&R’a mağazasına ulaştırdı.

hande-ercel

Gönül örgüsü kampanyasına Instagram hesabından desteğini veren bir diğer oyuncu ise Seda Bakan, şunları yazdı: Hürriyet gazetesi, Kızılay, D&R ve Nako işbirliğiyle süper bir sosyal sorumluluk projesi başlatmış! İhtiyacı olan kişilere verilmek üzere atkı, bere, kazak.. örebilir ya da pazartesiden itibaren D&R da bulunan ‘Gönül Örgüsü’ kutularına örgü kıyafetlerinizi, eldiven, şapka, atkınızı bırakabilirsiniz. Ben örgü bilmediğim için, sevdiğim değerli yün kıyafetlerimi veriyorum…”

seda-bakan

Ve diğer ünlülerden Doğukan Manço, özenle seçerek aldığı örgü bere şapkayı kampanyaya destek vermek için D&R kutusuna bıraktı. İşte benim stilim yarışmasından tanıdığımız İvana Sert, “Bu kampanya beni çok duygulandırdı” diyerek gönül örgüsü kapanyasına yeni aldığı atkısını verdi.

Bizimde “örgü bahçem”olarak çorbada tuzumuz bulunsun diyerek siz değerli takipçilerimize bu haberi vermek istedik. Sevgiyle ve hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git