Fincandan Tabağa Dökülen Çiçekler

Fincandan tabağa dökülen çiçekler göze hitap eden bir tasarım olduğundan bizlerin merak ederek yapmak isteyeceği el işini ve nasıl yapıldığını zevkle öğrenebiliriz. Yapabileceğimiz bu güzel çalışmalar evimizin ortamını daha da güzelleştirerek dekorasyon olarak şık görünecektir. Günlük hayatta ihtiyaçlarımız kadar tarzlarımız ve zevklerimizi önemsemekteyiz. Daha kullanışlı ürünler tasarlamak için elimizdeki ihtiyaçlardan da ilhamlar almaktayız mutlaka. Bu da biz hanımların hünerlerini geliştirdiğinin bir göstergesidir.

         Fincandan tabağa dökülen çiçekler el işi hayalini kurarak görsel videolarını netten izleyerek tasarımları yaratabiliriz. Bu iş için öncelikle çiçekleri dışarıda Tahtakale ya da bir milyoncu, tuhafiye zücaciye gibi yerlerden bulabiliriz. Aynı zamanda fincan üzerini incili boncuk ile süslemeleri değişik stillerde tasarlayarak yaratıcılığımızı ön plana koyarak oluşturabiliriz. Böylelikle daha şık ve modern bir fincan süslemesi yaratabiliriz. Sıcak ve soğuk silikon ile yapıştırma işlemlerini de uygulayabiliriz.

Tasarladığımız bu güzel çiçek objesi evimize sıcak bir atmosferin yaratılmasına yardımcı olacaktır. Çizilen, kırılan orta boy ya da minik kahve fincanlarından geri dönüşüme yönelik yeniden sıfır kullanımlık bir yaratılış muhteşem ötesi diyebiliriz değil mi? Tabii ki bu oluşum estetik bir görünüm içermektedir. Güller, doğadaki hoş kır çiçekleri, yapay çiçeklerde olabilmektedir. İplik, orta boy bir kâğıt, tutkal, sıcak silikon ve tabancası bu malzemeleri edinerek fincandan içinden dökülen bir çiçek görüntüsünde bulunduğumuz ortama, evimize hoş bir tasarım yaratabilmekteyiz. Anlamlı ve hoş görünen bu stiller bizlerin yaşam alanlarını zenginleştirerek kişiliğimizi de yansıtmaktadır. Fincanın içine küçük ampul ya da LED ışık koyarak gece lambası da yapılabilir. Biz bayanların uğraşı olan bu şirin işler sevdiklerimiz ve kendimiz için hoş bir uğraş ve hobi alanı bize açmaktadır. Yaratıcı olmak kadar güzel bir şey yoktur diyebiliriz.

Paylaş:

Yorum yapın:Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git