Fayans Parçalarından Resimli Bardak Altlığı Yapımı

Bazen yakın bir dostumuza, arkadaşımıza hediye vermek isteriz. Fakat bu hediyenin özel olmasını isteriz. Özel olmasını istediğimiz hediyenin çok para verilerek alınmış olmasına gerek yoktur.

Az bir bütçeyle mükemmel yaratıcı hediyeler hazırlanabilir.

Bu yüzdendir ki kendi el emeğimizle yapılan bir hediyenin çok daha değerli olacağını düşünürüz. Evde kendi imkânlarımızla yaptığımız hediyeler hem ekonomik hem de güzel olacaktır.

Şimdi sizlerle fayanstan resimli bardak altıkları yapacağız. Haydi, o zaman malzeme listemize bir göz atalım.

Bu güzel bardak altlığını yapmak için gerekli olan malzemelerimizi aşağıda sıraladık.

 

Bardak Altlığı Yapımında Gerekli Malzemeler

 

* 10 x 10 cm beyaz fayans (4 adet)

* 10 x 10 kare fotoğraf ( 4 adet)

*Makas

*Keçe

*Köpük fırça

*Renksiz sprey dolgu macunu

*Silikon Tabancası

*Renkli Kurdeleler

*Mod Podge yapıştırıcı

 

Resimli Fayans Bardak Altlığı Yapımı ( Resimli Anlatım )

 

Fotoğraflı Bardak Altlığı Nasıl Yapılır ( Açıklamalı – Anlatım )

 

Öncelikle kullanacağımız 10×10 boyutunda olan fayanslara uygun olarak seçtiğimiz fotoğrafları aynı boyutlarda bilgisayardan çıktı olarak alalım. Seçtiğimiz fotoğraflar mutlu bir anı beraber paylaştığımız fotoğraflar da olabilir.

Fotoğrafları kesip kenarlarını yuvarlaklaştırın. Daha estetik bir görünüm sağlayacaktır. Fayansın ön tarafına mod podge yapıştırıcıdan ince bir tabaka sürelim ardından fotoğrafımızı yapıştıralım. 20 dakika kurumasını bekleyelim sonrasında tekrardan yapıştırıcıdan fotoğrafın üzerine sürelim. Sürerken önce dikey sürelim daha sonra yatay sürelim.20 dakika da bu şekilde kurumasını bekleyelim. Fotoğrafın fayansa tam olarak oturup oturmadığından emin olalım.

Fayansınızın her bir köşesi için küçük kareler halinde keçeler kesin. Bu keçe parçalarını silikon tabancası yardımıyla fayansın köşelerine yapıştırın. Ardından sprey dolgu macunla bardak altlığının üzerine azıcık sıkalım. Bunu yapmamızdaki amaç barda altlıklarının neme, ısıya karşı dayanıklı olmasını sağlamaktır.

Son olarak fayanstan yapmış olduğumuz yaratıcı bardak altlıklarını istediğimiz sayıda üst üste koyup renkli kurdelelerle bağlayalım. Emin sizin bardak altlıklarınız da benimkiler kadar güzel olmuştur.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git