Evdeki Böcekleri ve Fareleri Uzaklaştırmanın Doğal Yolları

Ev hanımlarının en büyük ve sıkıntılı durumlarından birisi evlerinde bulunan hamam böcekler,fareler, örgümcek ve haşerelerdir. Bu tarz haşerileri ve kalörifer böceklerini öldürmeden doğal yollarla nasıl uzaklaştırabiliriz. Bu konu hakkında sizlere bazı pratik bilgiler sunacağız.

Evimizdeki böcek ve istenmeyen hayvanları ( fare gibi) öldürmeden uzaklaştırmayı kim istemez ki, öldürmek zaten kimsede zevk almıyor.Yine her evde olan bir sorun karıncalar özelliklede karıncaları öldürmekten çekiniriz. Sizlere farklı bir konumuzda karıncaları nasıl evden öldürmeden uzaklaştırabiliriz açıklayacağız.

En itici ve istenmeyen böceklerden bir diğeri ise hamam böcekleri ,hamam böceklerini evden uzaklaştırmak için kışın daha dikkatli olmamız gerekiyor. Çünkü soğuktan korunmak için hamam böcekleri sıcak evlerimizi tercih ediyor.Hamam böceklerini uzaklaştırmak için karabiber uygulamayanımız çok azdır.Ama bu da bir yere kadar geçerli.

evdeki-fare-ve-boceklerden-nasil-kurtuluruz

Fare ve Böceklere zarar vermeden doğal yollarla kurtulmanın veya evden uzaklaştırmanın yolu hiç tahmin etmeseniz bile kırmızı toz biberdir. Evet doğru duydunuz kırmızı toz biber ile böcekleri evimizden öldürmeden kovabiliriz.Evimizin böcek gelebilecek alanlara kırmızı toz biberimizi dökerek istenmeyen haşeri ve böceklerden kurtulabiliriz. Fakat alacağınız bu kırmızı toz biberin orjinal olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Evden Böcekleri Ve Fareleri Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırabiliriz ?

 

Evinizin mutfak banyo ve lavobalarına karargah kuran fareler ve hamam böcekleri aşağıda belirtilen bilgileri uyguladığınızda bulundukları yerden uzaklaşacaklardır.Zehir ve ilaca gerek duymadan haşereleri kovamanız için yapmanız gerekenler.

evdeki-haserilerden-dogal-yollardan-kurtulmak

-Eğer bir fareden yakınıyorsanız sarımsağı denemelisiniz. Farelerin burunları çok iyi koku aldığından sarımsağın faydalarından yararlanacağız sarımsak ve sirke gibi keskin kokulara karşı duyarlıdır.Bu yüzden sarımsak fareleri evinizden uzaklaştırıcı etkisi vardır.

Evdeki farelerden kurtulmak için bir diğer pratik bilgi ise nane yapraklarını kullanmanız.Nane yapraklarını parçalayarak kokularının daha fazla yayılmasını sağlayarak. Nerede bulunuyorlarsa evde o kısımlara koyabiliriz.

-Eğer sorunumuz evdeki hamam böceği diğer bir adı ile kara fatma ise heryerden ve aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz biber yağlarını bu böceklerin gezecekleri alanlara sürebilirsiniz.

-Böcek ve haşerelere karşı kullanmanız gereken ürün ise elbette sabun nasıl kullanacağız derseniz kokusu keskin olan bir sabunu pencere lavoba kapı kenarları gibi alanlara sürmeniz işe yarayacaktır.

-En zor ve en zararlı türü olan tahta kurularını evden uzaklaştırmak pek kolay değildir. Eğer tahta kurusu gibi bir böcekle uğraşıyorsanız. İyi bir ilaçlama şirketinden yardım almanız gerekecektir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git