Evde Kolay Pedikür Nasıl Yapılır ?

Evet arkadaşlar bu yazımda sizlere sık bir şekilde güzellik merkezlerinde veya farklı alanlarda duymuş olduğunuz pedikür kelimesi ne anlama gelir nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmelidir bu konu hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım.

Pedikür Nedir ?

Pedikürün anlamı kısacası ve türkçesi ayak bakımı anlamına gelmektedir.Tüm gün ve yaşam boyunca ayaklarımızın üstünde durmakla yaşamımızı süreriz ve ayaklarımız fazlasıyla yıpranır.Bu yüzden ayakların tırnak kesim şekli, tırnak etlerinin bakımı ve sertleşen topuklarınızın yumuşatılması ve en güzel ayak görünümüne kavuşması işlemlerinin tümüne pedikür denir.

Peki bu ayak bakımını nerede ve nasıl yaptırabiliriz elbetteki güzellik salonları akıla ilk gelen olacak fakat bir güzellik salonuna gitmeden de evde pedikür yapabilirsiniz.Bazı ipuçlarımız sayesinde ayak bakımı hakkında bilgiler edinerek bakımlı ayaklara hemde ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.

pedikur-nedir-nasil-uygulanir

Peki nedir bu pedikürün püf noktaları hemen anlatalım yapmanız gereken ilk iş ayaklarınızı yıkadıktan sonra ayaklarınızın sığacağı bir kaba sıcak su koyarak içine duş jeli eklemelisiniz.Daha sonra bu hazırladığımız suya onbeş dakika kadar ayaklarımızı sokarak bekleteceğiz.

Her yerde rahat bir şekilde bulabileceğiniz içinde deniz tuzu olan ayak pellingleri ile ayaklarınıza masaj yapmalısınız.Ayaklarımızı kuruladıktan sonra tırnak bakımına geliryoruz.Tırnaklarınızın dip kısımlarına yumuşatıcı sürmek suretiyle itici bir malzeme yardımını kullanarak dip kısımlara geriye doğru itmelisiniz.Tırnaklarınızı düz bir şekilde kestikten sonra törpülemelisiniz.

Bitkisel ürünlerden bulabileceğiniz yağ ayak masekelerini kullanarak ayaklarınızı rahatlatabilirsiniz.Ve tüm bu işlemlerimizi bitirdikten sonra zevkinize göre bir oje sürerek son halini verebilirsiniz.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir