Etamin İşlemeli Yastık Ve Kırlent Modelleri

Evet sevgili takipçilerimiz bu yazımızda sizlere etamin hakkında biraz bilgilendireceğiz ve etamin işlemeli kırlent modellerine yer vereceğiz.Etamin kırlent yapmak istiyorsanız bu modellere bakmadan yaparsanız üzülebilirsiniz. Çünkü çok hoş ve güzel etamin kırlent örnekleri. Etamin işleme nedir ? Bu konuda sizlere kısa bir bilgi aktarayım;

 

Etamin İşleme Nedir ?

 

Evet konumuz etamin iken öncelikle bilmemiz gereken etamin nedir ve nasıl işlenir bunu öğrenmemiz gerekmektedir. Etamin kullanacağımız kumaşımızın küçük karelere bölünmüş ( etamin kumaşı ) hali olarak adlandırılmasından gelmektedir. Etamin bir diğer bir deyişle kanaviçe işi, goblen işi, çarpı ve yarım çarpı yapılan işlere verilen bir isimdir.

 

Etamin Nasıl İşlenir ?

 

Hangi etamin modelini yaparsanız yapın işleme tekniği değişmemektedir ve hep aynı şekilde işlenmektedir. Etamin işlemeyi anlatmak etamin işlemekten daha zor hanımlar, bu yüzden sizlere bu konuda videolu bir anlatım sunacağım ilerleyen yazılarımda, ama kısa bir bilgi vermeye çalışayım. Etamin iğnemiz yardımı ile mevcut kumaşımıza atacağımız yarım çarpılardan oluşmaktadır.Çarpı veya yarım çarpı tekniği farketmez teknik sürekli aynıdır. Dediğim gibi bunu yazı ile anlatmam biraz zor olacak bir sonraki yazılarımda bunu fotoğraflı ve videolu anlatmaya çalışacağım.

 

Etamin İşlemeli Kırlent Modelleri

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git