Eski Mandalları Değerlendirerek Eşarp Tutucu Yapın

Bu yazımızda sizelere eski mandalları değerlendirerek güzel bir eşarp tutucu yapacağız. Mağazalarda çeşit çeşit desen desen renk renk eşarplara rastlarsınız. Bu eşarplardan her mağaza gezmemde birer ikişer tane alırım.

Fakat almak güzelde bu eşarplarımı nereye koyacağımı kara kara düşünür oldum. Çekmecelere tıkıştırmakta istemiyorum. İpek eşarplarımın katlanması bile zor oluyor.Bu zorluğu eski mandalları değerlendirerek aşacağız elbette.

Her seferinde ütü yapmakta baya bir zor oluyor. Bu sorunuma çözüm ararken mandallar ve kapı askısıyla yapılabilecek bir ürünün işime yarayacağını düşündüm. İhtiyacımız olan malzemelere göz atalım.

 

Gerekli Olan Malzemelerimiz ;

55 cm’lik bir tahta, kalınlığının 5×10 olması yeterli olacaktır

Kullanmak istediğiniz kadar mandal.

Çerçeve askı kiti, 70 cm uzunluğunda tel, iki adet kanca

Tahta yapıştırmak için tahta tutkalı

Kıskaç veya ağırlık

 

Eski Mandalları Değerlendirme ( Resimli Anlatım )

 

Şimdi işe mandalları dizmekle başlayın. Aralarında boşlukları eşit bir şekilde bırakın.Elinize bir adet mandal alın ve mandalın arka yüzüne az bir miktar tahta tutkalı sürün. 30 saniye kadar kurumasını bekleyin.Dikkatli bir şekilde mandalları kıskaca yerleştirmeye başlayın. Kıskaç kullanmaktaki amaç mandalların tahtaya tam olarak oturmasını sağlamaktır.

Tahta tutkalı çabuk kuruyup sertleştiği için yaklaşık 20 dakika kadar bekletmek yeterli olacaktır.İki adet kancayı alın ve tahtanın 5×20 cm’lik olan kısmına yerleştirin. Çerçeve telini kullanıp ilk kancadan geçirin ve kendi üzerine katlayın. Etrafından dolayıp elinize tahtanın herhangi bir parçasının batmadığından emin olun. Özellikle küçük kıymıkların elinize batmamasına dikkat edin.

Ardından duvara çivi çakın ve eşarplarınızın hepsini toplayın her birine bir mandal gelecek şekilde mandallara asın. Eşarplarınız şimdi çok daha düzenli ve özenli duruyorlar. Başıma bağlamak istediğim eşarbı seçmek artık daha kolay. Çünkü hepsi aynı anda gözümün önünde. Ütü derdi yok kırışma derdi yok. Şimdi eşarp tutucularımı arkadaşlarıma göstermenin zamanı.

Eminim onlarda bu projeme bayılacaklardır.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git