En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

El Örgüsü Sepet Modelleri

El örgüsü, el emeği ürünlere verilen değer gün geçtikçe artmaktadır. Bununla beraber el örgüsü ile yapılan parçalara, ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Geçmişten günümüze kadar el emeği, el örgüsü ürünler çeyiz sandıklarında, ev dekorunda, giyimde ve daha birçok alanda kullanılmıştır. Günümüzde de eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan pek çok ürün ve örnek bulunmaktadır. Bunun yanı sıra değişen moda, yeni çıkan iplik türleri ile farklı ürünler, parçalar ve örgü modelleri denenmektedir. Eski ve yeninin birleşip, bütünleşmesi ile beraber ortaya hem şık hem de özgün parçalar çıkmaktadır. El örgüsü ile yapılan parçalar arasından biri de el örgüsü sepet modelleridir. Renk renk iplikler ile örülen örgü sepetleri pek çok yerde değerlendirerek kullanabilirsiniz.

El örgüsü sepet modelleri oldukça çeşitlidir. Pamuklu ve kalın iplikler ile örülen sepetlerin yanı sıra simli, tüylü veya penye iplik gibi farklı ip türleri ile de yapılan sepetler bulunmaktadır. Örmüş olduğunuz sepetleri tek renk iplik kullanarak yapabileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi bir arada kullanarak da yapabilirsiniz. Sepeti öreceğiniz ipin rengi kadar kalitesine de dikkat etmelisiniz. Alacağınız iplikler pamuklu, kaliteli ve yumuşak dokulu olursa daha iyi başarı elde edersiniz.

El örgüsü sepet örnekleri arasında son zamanlarda sıklıkla tercih edilen simli iplik veya penye iplik ile yapılan sepetlerdir. Özellikle de penye iplik ile yapılan sepetler çok fazla tercih edilerek örülmektedir. Renk renk penye iplikleri kullanarak sizlerde amacınıza uygun sepetler yapabilirsiniz. Öreceğiniz sepetin boyunu, enini ve formunu kullanacağınız alana göre ayarlayabilirsiniz. El örgüsü sepetler birçok alanda kullanılmaktadır. Yapacağınız el örgüsü sepeti kare formunda örebileceğiniz gibi aynı zamanda oval, yuvarlak, dikdörtgen formlarda da yapabilirsiniz.

En yeni el örgüsü sepet modelleri arayanlar sitemizde bulunan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek karar verebilirler. Genellikle tığ işi örgü ile yapılan el örgüsü sepetleri yapmak sandığınız kadar zor ve karmaşık değildir. Tığ işi örgü bilen bayanlar yapılış aşamalarını takip ederek rahatlıkla yapabilir.

Paylaş:

Yorum yapın:Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git