En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

El örgüsü, el emeği ürünlere verilen değerin gün geçtikçe artması ile beraber el örgüsü giyim parçalarında artış gözlenmiştir. El örgüsü giyim ürünlerinin geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış olan model ve örnekleri olduğu gibi aynı zamanda değişen modaya ve trendlere uygun birçok farklı örgü modeli ortaya çıkmakta ve uygulanmaktadır. Yetişkinler için yapılan örgüler olduğu gibi aynı zamanda çocuklar ve bebekler içinde birbirinden farklı örgü hırkalar, yelekler, kazaklar, patikler ve daha birçok parça bulunmaktadır.

El örgüsü bebek hırka modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ ile yapılanları olsa da daha çok şiş örgüsü ile yapılan hırka modelleri tercih edilmektedir. Şiş örgüsü bilen her bayan rahatlıkla el örgüsü hırkalardan yapabilir. Bebek hırkaları küçük boyutta olduğu için örmesi oldukça keyiflidir.

El örgüsü bebek hırka örnekleri arasında tek renk ile yapılan modellerin yanı sıra aynı zamanda birden fazla rengin kullanıldığı hırka modelleri de bulunmaktadır. Tek renk iplik ile düz ve sade olarak örebileceğiniz gibi aynı zamanda birden fazla rengi kullanarak desenli ve daha ağır hırkalar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda ebruli, simli, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak da oldukça şık hırkalar elde edebilirsiniz.

Erkek bebek hırkaları yapılırken daha çok krem, beyaz, siyah, lacivert, turkuaz, mavi ve kahve tonları ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Kız bebek hırkalarında ise daha çok kırmızı, pembe, mor, beyaz, krem gibi tonlar daha ağırlıklı olarak tercih edilerek örülmektedir. Bebek hırkası için seçtiğiniz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Eğer başarılı ve memnun kalacağınız bir iş çıkarmak istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

En yeni bebek hırkası modelleri arayanlar sitemizde yer alan resimli anlatımlı görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. Düz ve sade olarak ördüğünüz hırkayı kurdele, düğme, ponpon, püskül gibi materyaller yardımı ile süsleyebilirsiniz. Aynı zamanda ince tığ işi örgü yöntemi ile birbirinden şık ve farklı motifler yaparak hırkalara ekleyebilir, şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Paylaş:

Yorum yapın:Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git