El İşleri İle İnce Tül Kelebek Yapılışı

El işleri ve el becerisini sevenler evlerinden çok kolay birkaç dakika içinde harika süs eşyaları yapabilmektedir. Evde hiç zorlanmadan ve bir ustalık gerektirmeden el becerisi olan herkesin yapabileceği birçok süs eşyası bulunmaktadır. Hatta bunları yaparak evin bütçesine katkıda bulunan birçok değerli ev hanımı bulunmaktadır.

Evde el işleri ince tül ile kelebek yapımı nasıl yapılır neler gerekiyor inceleyelim. Bunun için öncelikle evinizde bulunan ince tül olur. Yoksa kırtasiyelerden bulunabilir. Kelebek yapımında kullanılmak üzere boncuklar ve ince tel iğlik ve küçük kutu gereklidir.

El işleri İnce Tül İle Kelebek Yapılışı Açıklamalı Anlatım?

Bir yuvarlak yardımı ile teli yuvarlak hale getirmeniz gerekmektedir. İsteyenler su bardağı ile bu işe yarayacak teli yuvarlatmak için kullanabilir. Yuvarlatılmış tel çerçevesine kesilmiş tülü gergin bir şekilde geçirin. İki yuvarlak tel bir araya kelebek kanatları oluşturulmuş olur.

Daha sonra oluşan bu kelebek süslemek gerekmektedir. Bunun için bakır tel ve almış olduğumuz boncukları kullanacağız. Bunun için teli hafif şekillendirip boncukları takalım ve sonra kelebeğin antenleri için almış olduğumuz diğer boncukları takarak kelebeğin üzerine yerleştirelim ve kelebek oluşsun.

Bu şekil yaparak birçok kelebek yapabilirsiniz. Bu kelebeklerin altın mıknatıs yerleştirerek buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Bunları satarak ev ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. Çok güzel el becerisi ile süsler hazırlayabilirsiniz. Hem para kazanır hem de el becerisini geliştirirsiniz. El becerisi ile çok güzel tülden yapılan kelebekler evinize renk katar.

Tags : Tüllschmetterling Ornament – tulle butterfly ornament – tulle ornement papillon

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

El İşleri İle İnce Tül Kelebek Yapılışı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. hatice dedi ki:

    aradığım şeyi bir türlü bulamıyorum

Sayfa başına git