Duvarlarınız İçin İplerle Örümcek Ağı Dekorasyonu

Çok basit aletler kullanarak yapabileceğimiz kendin yap projelerinin sınırı yok. Bunlardan birtanesini de bugün sizlerle paylaşacağız. Ev ve işyeri duvarlarınız için iplerle örümcek ağı dekorasyon fikri olacak.

Herkesin evinden ya da hobi dükkânlarından rahatlıkla bulabileceği basit malzemelerle yapabileceği duvar için ip ile örümcek ağı dekoru, evinizin veya işyerinizin benzersiz bir şekilde değiştirmenizi sağlayacak.

Dekorasyon dergilerindeki pahalı dekoratif süslemelere ve eşyalara bakarak iç çekmenize gerek yok. Sizlere önereceğimiz ve yapımını anlatacağımız örümcek ağı  ile evinizin dekorunu çok daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

Üstelik kendin yap projeleri ile yapacağınız dekoratif eşyalar renk seçimi ve boyut gibi bazı şeylerinde değişiklik yapmanızı da sağlıyor. Bu sayede evinize uyumlu ve başka kimsede olmayan mükemmel süslemeleri evinize taşıyabilirsiniz.

 

Örümcek Ağı Dekoru Nasıl Yapılır ?

 

Bu anlattıklarımla paralel olarak bugün sizlere yapımı çok kolay bir kendin yap projeyi takdim etmek istiyorum. Özellikle örümcek adam hayranı çocuklarınızın bayılacağı bu tasarım ile evinize mükemmel bir hava katabilirsiniz.

Örümcek Ağı Dekoru Yapında Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir ?

 

İhtiyacımız olan şeyler çok basit.Duvar renginize göre seçeceğiniz kalın bir ip yumağı, makas ve yine duvarınızda fazla kendini göstermeyecek, sırıtmayacak renkte bir bant. Banttın duvar zeminine yapışmaya uygun bantlardan olmasına dikkat edin.

Öncelikle ipimizden ağımızın temelini oluşturacak 4 uzun parça keselim. Kestiğimiz bu parçaları bant yardımıyla uçlarından duvara yapıştıralım. İpleri örümcek ağımızın merkezinde kesişecek şekilde resimde gördüğünüz gibi yapıştırın. İplerin kesişme noktasını küçük parça bir iple bağlayın.

Daha sonra resimde görebileceğiniz şekilde kestiğimiz uzun bir ip parçasını ağ oluşturacak şekilde iplere bağlayalım. Bu işlemi iki, üç, dört ya da duvara büyüklüğümüze göre daha fazla ağ oluşturacak şekilde tekrarlayalım. Sonra geri çekilip çok kolay bir şekilde yaptığımız bu müthiş dekoratif eşyaya bir göz atalım. Mutlu olabilirsiniz. Çok az malzeme ve efor ile özellikle çocuk odasını süsleyebileceğiniz dekoratif örümcek ağınız hazır.

Paylaş:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir