Doğal Yoldan Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir ?

Dişlerimizi sadece diş fırçalayarak değil doğal yolları deneyerek de beyazlatabiliriz. Bu yüzden bu konumuzda doğal yollardan diş nasıl beyazlatılır bir kaç ip ucu vermeye çalışacağız. Birinci ip ucumuz muz kabuğu evet yanlış duymadınız muz kabuğu ile diş beyazlatma mı olur demeyin oluyor.

Muz kabuğumuzun iç kısmı potasyum ve magnezyum gibi mineraller barındırdığından dişlerimiz açısından bulunmaz bir fırsattır. Peki muz kabuğu dişi nasıl beyazlatıyor ? Bu bahsetmiş olduğumuz mineraller dişlerimizin mineleri tarafından emileceğinden beyazlatıcı etkisi olacaktır. Peki nasıl uygulamalıyız dişlerimizi normal şekilde fırçaladıktan sonra muz kabuğunun iç kısmını dişlerimize sürerek bir kaç dakika bekledikten sonra durulayacağız.

İkinci İp ucumuz ise Aktif Karbon olacak aktif karbon ile diş nasıl beyazlatılır dilerseniz birazda bundan bahsedelim.Yabancı kaynaklarda da rastladığım kadarıyla şuanda popüler bir teknik aktif karbon ile diş beyazlatma, uygulanması aktif karbonumuzu su ile karıştırarak normal şekilde dişlermizi fırçalıyoruz. Tabi güzel bir şekilde ağzımızı durulamayı unutmayın.muzla-dis-beyazlatma

Bitmedi elbette doğal yollardan dişlerinizi beyazlatabileceğiniz tekniklerden bir kaçıda çilek macucunu ve elma sirkesi şimdi sizere çilek macunu ve elmas sirkesi ile diş nasıl beyazlatılır birazda bundan bahsedeceğim.Çilek içinde barındırmış olduğu malik asit sayesinde dişlerinizi beyazlatacaktır.

Uygulaması da çok kolay 2 tane çileği ezerek biraz karbonat ekleyerek dişlerinizi fırçalamalısınız, elma sirkesi ise diş beyazlığı için bulunmaz fırsat elma sirkesi ile dişlerimizi beyazlatmak istiyorsak uygulanışı biraz farklı gargara yaparak kullanmalısınız üç küçük bardak su ile bir bardak sirkeyi karıştırmak suretiyle gargara olarak uygulamalısınız.

elma-sirkesi-ile-dis-beyazlatma

 

Son olarak da en bilinen doğal diş beyazlatma tekniği olan karbonat ve oksijenli su bu iki ürünü karıştırıp macun kıvamına getiriyoruz. Ve dişlerimizi her zaman ki gibi fırçalıyoruz. Bu uygulamayı birkaç gün kullandıktan sonra 5 – 6 ay kadar beklemeniz gerekmektedir. Çok fazla uygulamak zararlı olabilir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git