Dikişsiz Tek Parça Kolay Bebek Yeleği Yapımı

Sevgili örgü bahçem takipçileri yine çok beğeneceğiniz ve seveceğiniz bebek örgü modelleri ile sizlerleyiz.Hemen hemen tüm takipçilerimizin işine yarayacak bir konu kolay ve pratik bebek yelekleri nasıl yapılır ? Veya nasıl örülür ? Bunun cevabını bu konumuzda bulacağız.

Tek parçalı ve dikişsiz bebek yelek örneğinin nasıl örüldüğünü açıklamalı şekilde sizlere anlatacağız aynı zamanda kolay bebek yelek örneği videomuzda da aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.Dikişsiz yeleğimizi yaparken bize gerekli olan malzemeler yün, şiş, düğme ve iğne olacak.

Dilerseniz kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra bebek yeleği örneğimizin yapılışına başlayalım.

Kolay Bebek Yeleği Nasıl Örülür ?

Bebek yeleğimiz terk parçalı olacağından arka kısmından başlayacağız.Altmış iki ilmek arka kısmı için ve yan kısma dönen kıvrımlı parçalar içinde onar (10) ilmek atmak suretiyle toplam ilmek sayımız seksen iki (82) olacak şekilde başlayalım.2 haroşa örgü öreceğiz lastik olarak. Lastik örgü kısmımız bittikten sonra arka kısmı düz olarak öreceğiz. Kısaca özetlemek gerekirse 62 ilmek sayımız düz şekilde, yan kısımlar ise 10 ilmek olacak şekilde haroşa öreceğiz.

Örneğimizdeki koltuk altı uzunluk 16cm civarında olacaktır. Siz kendi modelinize göre sayıları ayarlamalısınız.Yan kısımlardaki 10 adet ördüğümüz haroşa kısımları keseceğiz.Düz örmüş olduğumuz örgümüzün üzerine sekiz ilmek haroşa yapacağız iki tarafıda.Bu bizim arka kısmın kol yanlarından yukarıya doğru uzanan haroşa kısmı kolay bir şekilde yapmamızı sağlayacak.

bebek-yelegi-nasil-orulur dikissiz-bebe-yelegi

Kolay Bebek Yeleği Yapmı Kesme Ve Birleştirme

Kolay bebek yeleğimizin devamında her iki yandan her sıramızda  birer ilmek kesmek suretiyle dört ilek eksilteceğiz.Buda bizim koldaki oyulmuş alanı oluşturmamızı sağlayacak. Kesilen ilmekleri ise haroşaların bitişinde düz örgü şeklinde öreceğiz.

dikissiz-bebek-yelegi-orme

Evet kesme işleminiz bittikten sonra yeniden örmeye devam edeceğiz.Sekiz haroşa 2 yan kısımları ve diğer kısımları düz olacak şekilde kol evi (13cm olmalı)  kısmını tahminen (10)on cm kadar anlattığımız şekilde örmelisiniz. Başın arka kısmı ense hizası ise 2cm olacak şekilde haroşa öreceğiz. Bu şekilde kolay bebek yeleği örgümüzün arka kısmını bitirmiş olacağız.

Kolay Bebek Yeleği Ön Kısım Örülüşü

Bebek yelek modelimizin ön kısmının örülüşü şu şekilde olmalı. Yanlardan onsekiz ilmek öreceğiz. Diğer yirmi iki  ilmeği keserek, öbür 18 ilmeğimizi ipe geçirerek beklemeye alacağız. 18 ilmeği haroşa olarak hemen hemen 8 cm 13 sıra kadar öreceğiz. Devamında ise 1’er  1’er sekiz ilmek artırarak yaka kısmını oluşturacağız.Diğer tarafta aynı şekilde olacak.Şişimizde 26 (yirmialtı ) şar ilmek olacak aynı şişe toplayarak öreceğiz. Ve bu şekilde örerek örgümüzü tamamlayacağız.

 

Kolay Bebek Yeleği Yapmı Videolu Anlatım

Bebek yeleğimizi bu şekilde bitirmiş oluyoruz. Üzerindeki düğme süslemelerini yapabilir veya farklı şekillerde zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Örnek olarak brit kullanabilir yada örgü düğme kullanabilirsiniz dediğimiz gibi gönlünüze göre süsleyin. Bebek yelekleri zaten her bebeğe fazlasıyla yakışıyor. Eğitim videosundan da pratik yaparak örgünüzü sağlamlaştırabilirsiniz. Örgüyü anlatan bayan arkadaşa ayrıca teşkkür ediyor sevgiyle kalın diyoruz.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git