Delikli Zarif Örgü Şal Yapılışı ( Videolu Anlatım )

Sizlere bugün uzun zamandır elimde tuttuğum bir şal (shawl) modelinin videolu anlatımını ve dilim döndüğünce de sözlü anlatımını yapmaya çalışacağım.Bu modeli yabancı bir kaynakta görmüştüm fakat nasıl yapıldığına dair pek bir fikrim yoktu.

Taki Derya Baykal‘ın televizyon programında görünceye kadar. Bu video ile beraber sizlere örgü şalımızı kolay şekilde nasıl örebiliriz anlatmak istedim.

Delikli zarif örgü şal yapılışının videosunu da konumuzun altına ekleyeceğim. Denemek isteyen hanımlara yardımcı olacaktır.örgü şalımızı Angora batik ip ile örmenizi tavsiye ediyorum.İster şal ister başka bir ürün örebilirsiniz bir yelek hırka olabilir.Gerçekten şahane sonuçlar alınıyor bu model ile şimdi biraz da şalımızı nasıl öreceğiz ondan bahsedelim.

 

Şık Ve Zarif Tığ İşi Şal Yapılışı

 

Örgümüze başlarken1.5 mt olacak şekilde zincir çekeceğiz ve bunları bir köşeye alacağız.İlk parçamızı altı adet 1(Bir) dolamak suretiyle üçlü’lü trabzan yapacağız. Altı (6) zincir çekeceğiz ve tekrar altı (6) adet 3’lü trabzan yapacağız. 1.5 Mt. sonunda parçamızı bitirerek ipimizi kesiyoruz.

İkinci olan 1.5mt zincirimiz de Altı tane 3’lü trabzan yaparak kalan diğer zincirleri ilk parçanın içinden geçireceğiz. Altı (6) zincir çekiyoruz bu sefer geçirdiğimiz zincirin üzerinden yapıyoruz.Sonrasında sıra sonunda kadar böyle devam ediyoruz. Bu şekilde devam ederek  uçlarını süsleyeceksiniz.

 

Kolay Şal Yapımı ( Videolu Anlatım )

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Delikli Zarif Örgü Şal Yapılışı ( Videolu Anlatım ) Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. necla dedi ki:

    iyi günler resimdeki modelle video anlatımındaki modelin hiç alakası yok yazılı anlatımda aynı videodaki anlatım

  2. Anonim dedi ki:

    aynennn bencede

Sayfa başına git