Dekoratif Renkli Mum Nasıl Yapılır ?

Hepimizin evinde mutlaka yarım kalan mumlar vardır. Hatta evin bin bir çeşit köşelerinden birden karşımıza çıkarlar. Hem bu mumları değerlendirmek hemde renkli dekoratif mumlar elde etmek istemez misiniz.

Tahmin edemeyeceğiniz kadar basit bir kaç işlemden sonra gözlerinize inanamayacağınız harika dekoratif mumlar elde etmiş olacaksınız.

Hem elinizdeki eski mumları değerlendirmiş olacaksınız hemde evinizin bir köşesinde fevkalade renkli mumlar elde etmiş olacaksınız.

Dilerseniz bu mumları eski bir kavanoz veya bardak içine koyarak örgü ilede süsleyebilirsiniz.

Renkli Mum Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Evet şimdi dilerseniz bu renkli mumları nasıl yapacağımızı anlatalım fotoğraflarımızda zaten nasıl olduğu az çok belli oluyor fakat biz yine detayları aktaralım. Mikrodalga fırına mum fitiline bir kaç kullandıktan sonra atacağımız kaba ihtiyacımız olacak.

Renkli Mum Yaparken Nasıl Renklendirilir ?

Mumumuzu yaparken renklendirmek için kullanacağımız şey ise pastel boyalar küçük çocukların kullanamayacak dereceye gelmiş küçük renkli pastel boyalarını kullanarak yapacağız. Bu arada bizlere birde eski kağıt bardaklar gerekecek.

Kağıt bardaklarımızın içine parça mumlarımızı ezerek koyuyoruz 2-3 bardak olarak bu mumları ayırıyoruz. Her bardağımıza farklı bir renkte pastel boya atıyoruz. Ve bu bardaklarımızı mikrodalgada ısıtarak mumlarımızı eritiyoruz.

Mumlar çıktığında pek bişeye benzetemeyeceğiniz renklerde 3 – 4 kağıt bardakta erimiş mumumuz olacak sıra geldi atıl kavanoz veya bardaklarımıza erittiğimiz farklı renklerdeki mumlarımızı sırasıyla dökmeye kat kat istediğimiz şekli vererek dökeceğiz bardağımıza erittiğimiz mumlarımızı. Tabi mum fitilimizi en başta koymuş olacağız. Hepsi bu kadar fotoğraflarda da renkli mum nasıl yapılır çok detaylı bir şekilde görülüyor.

Renkli Mum Hazırlanışı


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git