Dekoratif Örgü Süs Halısı Yapımı

Bu yazımızda evlerimizin salonlarında veya farklı alanlarında kullanabileceğimiz dekoratif süs halısı nasıl yapılır bir fikir vermeye çalışacağız. Sizlere anlatacağımız süs halımız iki renkten oluşuyor. Malzemeler ise halı kaydırmaz beyaz mavi ve mavinin tonlarında yün yumaklar elbette metre ve makas haricinde pek fazla malzemeye ihtiyacımız yok.

Örgü dekoratif süs halısını yaparak evimizde bulunan antre, duvar veya paspas olarak farklı alanlarda dekor amaçlı kullanabilirsiniz. Yapılışı çok kolay farklı renklerde pon pon örgü yumaklar oluşturarak halı kaydırmazımızın üzerine monte edeceğiz. Hepsi bukadar basit ama sonuç olarak çıkan görüntü gerçekten çok hoş ve dikkat çekici.

Örü halı paspas ile bu kadar şık bir görüntü yakalayabileceğiniz sanırım hiç aklınıza gelmedi ama yaratıcılık olarak sınır tanımayan eller örgü ile çok daha güzel şeyler ortaya çıkarabilir. Örgü püsküllü pon pon paspas yapımında renkleri ve şekilleri değiştirerek daha faklı modeller ortaya koyabilirsiniz. Buna benzer bir konumuz olan ayıcıklı örgü paspas yapımı konumuz ilginizi çekebilir.

Yine aynı mantıkla yapılmış hoş bir örgü süs halısıdır. Örgü dekoratif halı veya paspas projesine paşlayacak tüm hanımlara şimdiden kolay gelsin diyoruz.

 

Renkli Yünlerden Örgü Süs Halısı Yapımı

 


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git