Converse Modeli Örgü Bebek Patiği Nasıl Yapılır ?

Converse ayakkabılar son yılların trendi. Örgüyle iç içe olan, örmeyi seven, ördüklerini her modele uyduran hanımlar şimdi de converse patikler yapıyor. Büyükten küçüğe herkesin ayağına uygun converse patik modelleri yapılabilmekte. Öncelikle size bu modeli yaparken kullanabileceğiniz ip markalarını söyleyeceğim.Bu ipler bonbon-lüks, tunç-dolly ve kartopu-flora markaları olabilir.

Converse patiğimize 17 tane zincir çekerek başlıyoruz. 8 tane zinciri sık iğne yapıyoruz.Kalan 8 zincirin başına dolayıp üçünü bir çekerek sık iğne yapıyoruz.Zincirlerin karşı tarafını da simetrik bir şekilde yaparak ilk sıramızı tamamlamış oluyoruz. 2. sıraya geçince başına dolayarak sık iğne yapıyoruz. Uç kısımlardan artırma yapıyoruz.

Böylece 2. Sırada toplamda 45 tane sık iğne yapmış oluyoruz.3. sırada 55 sık iğne, 4. sırada 64 sık iğne,5. sırada 75 tane sık iğne yapıyoruz. Taban kısmının yapımını böylelikle bitirmiş oluyoruz. Ardından yan yüzü yapmaya geçiyoruz. Taban kısmının düz yüzü kendimize bakacak şekilde ilmekleri 2 ilmek arasında daldırarak alıyoruz. 75 tane ikili tırabzan şeklinde bu sırayı da tamamlamış oluyoruz. 2. sırada ikili tırabzan şeklinde tamamlıyoruz. 3sırada beyaz iple sık iğne yapıyoruz.Bu sıranın bitiminde de ipimizi kapatıyoruz.

 

Converse Bebek Patiği Yapılışı ( Resimli Anlatım )

 

Sıra burun kısmını yapmaya geldi. Sihirli halka içine beyaz iple 8 tane ikili tırabzan yapacağız.İki zincir çekerek döndükten sonrakalan boşluklara sırasıyla 1- 2- 2- 1 tırabzan yaparak ikinci sırayı da tamamlamış oluyoruz. Zincirle döndükten hemen sonra 3. sırayı 1 tırabzan 1 arttır 1 tırabzan şeklinde yaparak toplamda 21 tırabzan şeklinde tamamlıyoruz.1 zincir çekip dönmeden bu kısma 13 tane sık iğne yapıyoruz ve ipimizi koparıyoruz.

Mavi renk iple son sıramızın üzerinde devam edip 13 tane sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde 15 sıra gittikten sonra burun ve dil kısmını tamamlamış oluyoruz. Burun kısmını taban kısmına ekleyerek 2 zincir çekerek bir sonraki sıraya geri dönelim.  Baş kısma gelince son sık iğneyi örmüyoruz. Azaltma yapıp bağcıklar için delikler bırakmış oluyoruz. Son olarak istediğiniz şekilde süsleyip kullanıma hazır etmiş olacaksınızdır.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git