Çocuklar İçin Örgü Şapka Modelleri

Soğuklar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayınca biz bayanlar hemen atkı, şapka örmeye koyuluruz.Özellikle çocuğu olan bayanlar çocuklarının başını kulaklarını soğuktan korumak için hemen örgü bere yapılışı ya da örgü şapka modelleri ilgi alanımıza girer.Bebek ve çocuklarımız için o kadar değişik şapka örgü modelleri var ki insan hepsine heves ediyor.Hazır satılan şapkalardan aldığımızda amaç soğuktan korumak oluyor tabi ki ama  annesi olarak siz ona bir örgü çocuk şapkası yaptığınızda hem o onun sıcaklığını hissedecek hemde seçtiğiniz renk çocuğunuza en yakışan renkler olduğu için onu daha çok sevimli kılacaktır.

 

Örgü Şapka Süslemeleri

 

Bebeğiniz için şapka örmeye karar verdiğinizde  özellikle figürlü şapka yapılışına ve hayvan motifli  şapka modelleri  göz atmanız gereken başlıca örgü bere modelleri  başlıca göz atmanız gereken modeller arasında diye tavsiyede bulunabiliriz.Sizin için seçtiğim  örgü şapka ve bere modelleri o kadar şahane duruyorlar ki bebekler içinde yumak gibi duruyorlar.

Gelelim örgü şapkaların renk seçimine ve süslemelerine.İsterseniz rengarenk ipleri tercih edebilirsiniz. Bu kendinden desenli ipler olabilir ya da sade bir renk seçip şapkayı örmeyi bitirdiğinizde üzerine kız çocukları için renkli bir çiçek motifi ekleyebilirsiniz.Yine bağcıklı bere modelleri örmek isterseniz bağ kısımlarını renkli yapabilirsiniz.

 

Örgü Kız ve Erkek Çocuk Bere Örnekleri

 

Buna örnek olarak görsellerde bulunan gri ip tercih edilmiş ve bağ kısımları mavi üzerine ise renkli ponponlar yapılan model çok iyi örnek olacaktır.Hem çok kolay örmesi hem de çok hoşuma gitti.Erkek çocuklarımız için de genellikle mavi renk tercih edilir.Fakat ben her rengin çocuklara yakıştığını ve renk sınırlamasına küçük yaşta başlanmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.Her renk şapka çocuklarımıza yakışıyor. Yeter ki işlemesini güzel yapalım.Size yardımcı olabilecek birçok model derledim. Bunları inceleyerek işe başlayabilirsiniz.

 

 

 


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git