Çocuklar İçin Örgü Civciv Bot Patik Yapılışı

Bebek ve çocuklarımızın giydiği her şey onlara çok yakışıyor helede sevimli yavrularımız biraz kilolu ise iş o zaman biraz daha sevimli oluyor. Çocuklar ve bebekler için örgü modellerini oldukça fazla paylaştık ve sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Bu örgü modellerinin en başında gelenlerse genellikle hayvan figürlü örgü modelleri oluyor çünkü çocuklarımızın ilgileri hayvanlara karşı aşikar.Bizde bunu düşünerek sizlere güzel bir örgü civciv patik örneği paylaşmak istedik.

Anlatımı aldığımız kaynak rusça olduğundan dilimiz döndüğünce çevirmeye çalıştık. Eksikler için kusura bakmayın diyor ve hemen çocuklar için civciv modeli örgü patiğin yapımına geçiyoruz. Örgümüze şişimizle elli(50) ilmek altı (6) sıra olacak şekilde haraşo öreceğiz.

cocuk-civciv-patik-ornegi-yapimi

Altı (6) sıra düz örgü ördükten sonra patiğimizin burun kısmını ayırmalıyız. Yirmibir (21) ilmek düz örerek sekiz (8) ilmek burun için ayırıp yirmibir (21) düz öreceğiz.Sekiz (8) sıra ortadaki sekiz (8) ilmek sabit kalacak şekilde sağdan ve soldan eksilterek öreceğiz. Daha sonra şişin bir tarafından 10 ilmek daha atalım.

Bir (1) ters Bir (1) düz Yirmi (20) sıra lastik örelim bitirelim. Daha sonra alttan ve arkadan patiğimizi dikelim.Sonradan attığımız 10 ilmeği kapak şeklinde üstte kalacak.Daha sonra 15 ilmek atarak düz bir parça öreceğiz.İçini elyaf ve pamuk koymak suretiyle yuvarlak şeklinde patiğimizin burun kısmına dikeceğiz. Siyah ip ile gözlerini işleyerek örgü civciv patiğimizi oluşturacağız.Son olarak gaga kısmını da tığ ile sık iğneden üçgen şeklinde örerek bitiriyoruz.

Paylaş:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir