Çocuk Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde bayanların çalışma oranının artmasıyla birlikte bebekler belirli bir dönemden sonra bakıcılara emanet ediliyor. Geçmiş dönemlerde bu olumsuz bir durum olarak görülse de günümüzde eğitimli kişiler bu mesleği yaptığı için artık çocuklar için yararlı olduğu söylenebilir.

İlk olarak bakıcıların, bebeklerin bedensel gelişimlerinde sorun olmaması için gerekli işlemleri yapması gerekmektedir. Doğru bir seçim ile getirilen bakıcı hem beslenme hem de spor alışkanlıklarını çocuğa kazandırarak bedensel gelişiminde herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlamaktadır. Bunun yanında seçilen bakıcının çocuk geleceğine önemi ruhsal ve zihinsel yönden de incelenebilir.

cocuk-bakici-secimi

Çocukların zihinsel gelişimleri de tamamen bakıcılarının kontrolünde olan bir durumdur. Küçük yaşlarından itibaren doğru oyuncak seçimi, beraber oynanan oyunlar ve sonrasında aldıkları okul eğitimleri zihinsel yönden çocukların son derece iyi gelişmesini sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra çocukların sosyal açıdan yeterli olması için de farklı aktivitelerin sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Özellikle kardeşi olmayan çocuklar için sosyal yönden eksiklikler yapılan uygulamalar ile kapatılabilir. Sürekli olarak bakıcısı ile dışarı çıkan ve yeni insanlarla tanışan çocuklar sosyal yönden daha aktif olacaktır.

bakici-secmenin-puf-noktalari

Günümüzde yabancı bakıcı sayısı da ciddi biçimde artarken yabancı dilin çocuğa çok düşük yaşlarda öretilmesi de gündeme gelmiştir. Kendi anadili İngilizce olan bakıcılar ilk etaptan son etaba kadar evde İngilizce eğitimi verebilirler. Sürekli olarak yanında konuşabileceği de bir kişi olduğu için çocuklar çok rahat bir şekilde dil öğreneceklerdir.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

“Çocuk Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler” için bir yanıt

  1. Adana çocuk bakıcısı

    Çok güzel bir site hazırlamışsınız başarılarınızın devamını dilerim saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir